Alan Wake 2 – porównanie wersji PC vs PS5. Różnica na korzyść komputerów jest kolosalna

Alan Wake 2 PC vs PS5

Nie ulega wątpliwości, że Alan Wake 2 jest kamieniem milowym w rozwoju technologicznym gier. Ten oczywiście musiał zostać okupiony różnicami w postaci konsolowej oraz PC-towej wersji tego tytułu. Te są znaczne i naturalnie zrozumiałe.

Alan Wake 2 – PC vs PS5

Recenzja technologiczna Alan Wake 2 na PS5 (Digital Foundry)

Recenzja technologiczna konsolowego wydania Alan Wake 2 została standardowo przygotowana przez Digital Foundry. Jednym z rozdziałów przeprowadzanych testów było sprawdzenie, jak wersja z PS5 wypada przy PC.

I oczywiście różnica wypada na korzyść komputerów, co – jak podaje Digial Foundry – wynika z obecności kluczowych funkcji ray-tracingu. Rzutuje się to na zdecydowanie lepszą jakość odbić, cieni i oświetlenia, które są oparte na śledzeniu ścieżek, co ma wpływ na klarowne oraz świetnie wyglądające lustrzane odbicia.

Co jednak warte podkreślenia, posiadacze PS5 nie będą poszkodowani. Konsolowe wydanie nadal prezentuje bardzo wysoką jakość, która z całą pewnością wystarczy do zapewnienia świetnych wrażeń z rozgrywki.

Zobacz też: Gry podobne do Uncharted

Alan Wake 2 wyciska więc maksa z tego, co jest w stanie zaoferować najnowsza konsola Sony. Przypomnijmy tylko na końcu, że właściciele tej platformy będą mogli sprawdzić tę grę już jutro – 27 października – gdy to zadebiutuje na niej wraz z wersjami na PC oraz Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.