Porównanie Alan Wake 2 na PS5, Xboxach Series X|S i PC. Gracze zachwycają się grafiką i chwalą twórców

alan wake 2 porównanie ps5 xbox series x s pc

Fani produkcji Remedy Entertainment mogą już cieszyć się najnowszym tytułem studia. Jak pokazują pierwsze recenzje Alan Wake 2, mamy do czynienia ze świetną grą, wysoko ocenianą przez krytyków. Warto zatem przyjrzeć się temu, jak produkcja wypada na różnych platformach – PS5, Xboxach Series X|S i PC.

Alan Wake 2 – porównanie na PS5, Xboxach Series X|S i PC

Porównanie Alan Wake 2 na PS5, Xbox Series X|S i PC

Na kanale ElAnalistaDeBits pojawił się obszerny materiał dotyczący najnowszej produkcji Remedy Entertainment. Wideo koncentruje się na porównaniu gry Alan Wake 2 na różnych platformach – PS5, Xbox Series X|S oraz PC. Możemy przyjrzeć się między innymi jakości odbić, tekstur czy oświetlenia, ale także czasowi ładowania, który najkorzystniej wypadł w przypadku Xboxa Series S (13.96 sekundy), a najmniej korzystnie na PC (20.20 sekundy).

alan wake 2 porównanie ps5 xbox series x s pc
Porównanie odbić w tafli wody – Alan Wake 2

Największe różnice są oczywiście zauważalne jeśli mowa o wersji gry na PC. Na odpowiednio mocnym sprzęcie Alan Wake 2 prezentuje się niezwykle szczegółowo, lecz wiele osób komentujących materiał zwraca uwagę na to, że każda z platform oferuje naprawdę świetne wrażenia graficzne. Gracze nie szczędzą pochwał w kierunku twórców, zachwycając się jakością produkcji.

Wśród komentarzy możemy znaleźć głosy mówiące, że na konsolach grafika jest doskonała, a jeśli chodzi o PC, prezentuje się wręcz spektakularnie. Internauci zauważają także, że tryb wydajności na sprzętach Microsoftu i Sony wypada bardzo dobrze. Gracze konsolowi nie będą jednak mogli cieszyć się efektownymi odbiciami w kałużach czy na tafli wody, które dzięki kluczowym funkcjom ray-tracingu produkcja oferuje na PC.

Zobacz też: Ranking telewizorów 50 cali

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że Alan Wake 2 zadebiutował 27 października 2023 roku. Gra jest dostępna na PS5, Xboxach Series X|S oraz na PC. Warto również wspomnieć, że produkcja ma doczekać się co najmniej dwóch DLC.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.