Alan Wake 2 – porównanie Xbox vs PS5. Gra wygląda świetnie na Series S

Alan Wake 2 XSS vs XSX vs PS5

Alan Wake 2 oficjalnie zadebiutował. Z tej okazji mamy możliwość spojrzenia, jak gra wygląda na poszczególnych konsolach. Wychodzi na to, że Remedy należą się brawa za optymalizację, bo najnowsze dzieło studia prezentuje się świetnie nawet na Xboxie Series S.

Alan Wake 2 – Xbox Series S vs Series X vs PS5

Alan Wake 2 – Xbox Series S vs Series X vs PS5

Porównanie Alan Wake 2 na Xboxie Series S, Series X i PS5 pojawiło się na kanale Open Surprise w serwisie YouTube. Dzięki temu wiemy, jak gra radzi sobie na każdej z głównych konsol obecnej generacji.

Co warte podkreślenia już na samym początku – gra ładuje się na Xboxach zauważalnie szybciej. Wynika to także z faktu pominięcia ekranów z logo dewelopera i wydawcy.

Przechodząc do samej rozgrywki, nie ma praktycznie żadnych różnic pomiędzy Xboxem Series X a PS5. W obydwu przypadkach mowa o 30/60 FPS (w zależności od trybu jakości lub wydajności) oraz wewnętrznej rozdzielczości 1270p, która następnie jest skalowana do 4K.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje natomiast wersja na Xboxa Series S. Oczywiście liczba klatek jest obniżona do 30 (przy rozdzielczości 850p skalowanej do 1440p) bez możliwości zmiany trybu. Alan Wake 2 trzyma się tego limitu, a test nie wykazał żadnych spadków.

Aby zauważyć większe różnice, musimy przyjrzeć się detalom. Wtedy dostreżemy, że wydania na Xboxa Series X i PS5 prezentują znacznie lepszą ostrość, która zostaje uwydatniona zwłaszcza przy bardziej szczegółowych teksturach.

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

Tak czy inaczej, gra wygląda świetnie na konsoli kosztującej około 1200 zł. Biorąc pod uwagę jej graficzny rozmach możemy uznać, że Remedy odwaliło kawał dobrej roboty.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.