Alan Wake 2 ma pokazać „prawdziwą moc next-genu”. Premiera jeszcze w 2023 roku

Alan Wake 2

W ostatnim czasie informowaliśmy, że Alan Wake 2 zadebiutuje w 2023 roku, bez żadnych opóźnień. Jest to bardzo dobra wiadomość, tym bardziej że Nick Baker, współzałożyciel XboxEra, poinformował, że „pieniądze z Fortnita zostały dobrze wykorzystane” i prace nad grą Alan Wake 2 idą w dobrym kierunku. Wszystko wskazuje na to, że sequel nie zawiedzie.

Alan Wake 2 ma być popisem next-genu

I’m hearing Alan Wake 2 is pretty far along and will be a true next gen showcase. Seems that Fortnite money is going a long way

— Nick  (@Shpeshal_Nick) April 18, 2023

I’m hearing Alan Wake 2 is pretty far along and will be a true next gen showcase. Seems that Fortnite money is going a long way

— Nick  (@Shpeshal_Nick) April 18, 2023

Pierwsza część gry Alan Wake zadebiutowała w 2010 roku na Xboxie 360, a w późniejszym terminie na komputerach osobistych. Na drugą część przychodzi czekać graczom aż 13 lat, jednak wiele wskazuje na to, że Remedy nie zawiedzie.

Według doniesień znanego źródła — Nicka Bakera – Alan Wake 2 ma pokazać pełną moc next-genowych konsol. Oprócz tego poinformował, że prace są już w zaawansowanej fazie, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że gra ma ukazać się już w 2023 roku. Insider zażartował, że pieniądze z Fortnita zostały dobrze wykorzystane.

Zobacz też: Najlepsze laptopy do 6000 zł

Data premiery nie została jeszcze ujawniona, można jednak zakładać, że promocja ruszy niebawem, a pierwszy zwiastun otrzymamy na Summer Game Fest. Alan Wake 2 zmierza na PlayStation 5, Xboxy Series X|S oraz komputery osobiste.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.