Alan Wake 2 ma pokazać „prawdziwą moc next-genu”. Premiera jeszcze w 2023 roku

Alan Wake 2

W ostatnim czasie informowaliśmy, że Alan Wake 2 zadebiutuje w 2023 roku, bez żadnych opóźnień. Jest to bardzo dobra wiadomość, tym bardziej że Nick Baker, współzałożyciel XboxEra, poinformował, że „pieniądze z Fortnita zostały dobrze wykorzystane” i prace nad grą Alan Wake 2 idą w dobrym kierunku. Wszystko wskazuje na to, że sequel nie zawiedzie.

Alan Wake 2 ma być popisem next-genu

Pierwsza część gry Alan Wake zadebiutowała w 2010 roku na Xboxie 360, a w późniejszym terminie na komputerach osobistych. Na drugą część przychodzi czekać graczom aż 13 lat, jednak wiele wskazuje na to, że Remedy nie zawiedzie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według doniesień znanego źródła — Nicka Bakera – Alan Wake 2 ma pokazać pełną moc next-genowych konsol. Oprócz tego poinformował, że prace są już w zaawansowanej fazie, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że gra ma ukazać się już w 2023 roku. Insider zażartował, że pieniądze z Fortnita zostały dobrze wykorzystane.

Zobacz też: Najlepsze laptopy do 6000 zł

Data premiery nie została jeszcze ujawniona, można jednak zakładać, że promocja ruszy niebawem, a pierwszy zwiastun otrzymamy na Summer Game Fest. Alan Wake 2 zmierza na PlayStation 5, Xboxy Series X|S oraz komputery osobiste.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.