Alan Wake 2 zadebiutuje bez żadnych problemów. Remedy Entertainment zapewnia o premierze w 2023 roku

Alan Wake 2 grafika koncepcyjna

W ubiegłym miesiącu dyrektor generalny Remedy Entertainment poinformował, że produkcja Alan Wake 2 przebiega bez żadnych przeszkód i tytuł na tym etapie jest grywalny od początku do końca. Według ówczesnych zapewnień studio skupiło się już na „szlifowaniu doświadczenia”. Najnowszy raport finansowy firmy ponownie wzmiankuje o tej pozycji, zapewniając, że gra trafi do sprzedaży jeszcze w 2023 roku.

Alan Wake 2 ma zapoczątkować konkretny cykl wydawniczy Remedy Entertainment

Alan Wake 2 grafika koncepcyjna
Alan Wake 2 – grafika koncepcyjna

Informacje zawarte w najnowszym raporcie finansowym Remedy Entertainment głoszą, że Alan Wake 2 nadal jest w pełnej produkcji, a w ubiegłym roku deweloperzy połączyli poszczególne elementy w jedną całość. Jednocześnie dokument wskazuje, że dzięki temu tytuł ten będzie gotowy na premierę w 2023 roku.

Co ciekawe, raport wskazuje, że druga odsłona przygód Alana Wake’a — podobnie jak wiele dotychczasowych gier od Remedy Entertainment — będzie tytułem oferującym „dodatkową płatną zawartość do pobrania”. Niestety, w tekście nie sprecyzowano dokładnie, co dokładnie oznacza owa „dodatkową zawartość”.

Przeczytaj też: Kontrolery do symulatora lotu — najlepsze modele

Mimo że raport nie wskazuje dokładnej daty premiery, ani nawet przybliżonego jej terminu, to dyrektor generalny studia — Tero Virtala — wyjaśnił, że Alan Wake 2 zapoczątkuje konkretny cykl wydawniczy. Będzie on potem kontynuowany w najbliższych latach. Mężczyzna podkreślił, że liczne inwestycje i innowacje wprowadzone w firmie sprawiły, że będzie ona mogła w przyszłości oferować więcej dużych premier.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.