Alan Wake 2 niby na płycie, a jednak z wymaganą aktualizacją. Wymóg dotyczy tylko jednej konsoli

alan wake 2

Podczas ostatniego pokazu Summer Game Fest swego rodzaju niespodziewanym gościem okazał się nie kto inny, jak Sam Lake, czyli jeden z twórców ostatniego hitu Remedy, jakim jest Alan Wake 2. Zapowiedział on nie tylko fakt wydania DLC o podtytule „Night Springs”, ale też ogłosił, że tytuł ten doczeka się wersji pudełkowych. Okazuje się jednak, że posiadacze konsol nawet pomimo posiadania fizycznych nośników będą musieli się posiłkować aktualizacjami.

Fizyczne wydania Alan Wake 2 na Xboxach nadal wymagać będą pobrania aktualizacji

Jeden z zaciekawionych graczy postanowił na Twitterze/X zapytać reżysera Alana Wake 2, czy wydania pudełkowe gry na konsolach Xbox posiadać będą dwa dyski, które posiadać będą kompletną wersję gry. Dzięki temu wiele osób unikałoby konieczności pobierania dodatkowej zawartości z sieci.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety, ale deweloper nie przekazał zbyt optymistycznych wieści, bo zgodnie z jego słowami, akurat wersja na konsole od Microsoftu będą zawierać tylko jedną płytę. Resztę zawartości potrzebnej do rozpoczęcia zabawy trzeba będzie pobrać z sieci. Jest to sytuacja zgoła odmienna niż w przypadku wersji na PS5, gdzie gracze mogą liczyć na dwa pudełka i brak konieczności pobierania czegokolwiek.

Alan Wake 2
Alan Wake 2

Fakt ten wyjątkowo nie spodobał się posiadaczom konsol Xbox, którzy nie są zadowoleni z tego, jak są traktowani przez deweloperów i wydawcę. Sam pytający przyznał, że nie zamierza w takim razie kupować gry, a głosów podobnych do tego jest w internecie całkiem sporo. Rozczarowani gracze zwracają uwagę, że w takim razie sens kupowania pudełkowej wersji całkowicie mija się z celem i z tego powodu nie warto się w ogóle tym wydaniem zainteresować.

Niezadowoleniu graczy nie powinniśmy się dziwić, bo nawet jeśli udało się im w jakiś sposób „wywalczyć” wydanie wersji pudełkowej, to i tak posiadacze konsol Xbox dostaną w pudełku niepełny produkt. Taka decyzja raczej nie przysporzy Remedy zbyt wielu fanów, zwłaszcza wśród tych, którzy bardziej niż cyfrowe, cenią sobie fizyczne wydania gier.

Źródło: Twitter/X: ThePirateNinja

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.