Streamerka oglądała na Twitchu gameplay z nowej Zeldy. Nintendo się wkurzyło i załatwiło jej bana

The Legends of Zelda Tears of kingdom ban

Zgodnie z ostatnimi plotkami The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ma być ostatnią dużą, ekskluzywną premierą na Nintendo Switch. Debiut produkcji zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem japońska korporacja walczy z wszelkimi przeciekami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Japończycy złożyli skargę na streamerkę, która komentowała oficjalny gameplay najnowszej przygody Linka podczas transmisji na Twitchu.

Konto Alanah Pearce na Twitchu zostało zawieszone za oglądanie rozgrywki z najnowszej Zeldy — skargę złożyło Nintendo

Komentarz zbanowanej streamerki

Nintendo szykuje się do premiery The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, która odbędzie się na dniach, a pierwsi recenzenci już wyrazili swoje obawy dotyczące płynności najnowszej produkcji. Tymczasem podczas prowadzenia transmisji z nadchodzącej Zeldy, znanej streamerce przydarzyła się niemiła niespodzianka.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Alanah Pearce — scenarzystka studia Santa Monica — podczas streama na Twitchu oglądała i komentowała wraz z widzami autoryzowany gameplay nadchodzącej Zeldy, jednak w trakcie transmisja została przerwana. Gdy kobieta ponownie zalogowała się na swoim koncie, otrzymała informacje, że zostało ono zawieszone na 60 dni. Ban nastąpił z powodu naruszenia praw autorskich.

Jak się okazało, skargę na scenarzystkę Santa Monica złożyło Nintendo, co potwierdził serwis Twitch. Właściciel kanału, na którym umieszczono fragmenty rozgrywki — Skill Up — odniósł się do sprawy na Twitterze – „O cholera jasna. Nintendo w tym tygodniu jest nieco nadgorliwe”. Natomiast zaskoczona kobieta odwołała się od decyzji Twitcha, a jej prośba została rozpatrzona pozytywnie i Alanah Pearce odzyskała swoje konto.

Zobacz też: Najlepsze gry z Mario na Nintendo Switch

Na koniec przypomnijmy, że premiera The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom odbędzie się już 12 maja 2023 roku.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.