Pierwsze recenzje Alone in the Dark (2024) w sieci! Świetna fabuła i słaby stan techniczny

Alone in the Dark pierwsze recenzje

Fani survival horrorów długo musieli czekać na debiut najnowszej odsłony serii Alone in the Dark. Premiera była dwukrotnie opóźniana, a dodatkowy czas miał zostać wykorzystany na dopracowanie gry. Pierwsze recenzje wskazują, że studio Pieces Interactive mogło bardziej przyłożyć się do poprawy niektórych elementów rozgrywki.

Pierwsze recenzje Alone in the Dark (2024). Tytuł spotkał się ze skrajnym odbiorem wśród krytyków

Zwiastun Alone in the Dark

Alone in the Dark (2024) to kolejna wydana w tym roku gra, która spotkała się ze skrajnie różnym odbiorem.

Wśród recenzentów nie brakuje osób zarówno zachwyconych, jak i mocno rozczarowanych nowym survival horrorem. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi aktualnie 64/100, a na OpenCritic – 62/100.

Warstwa fabularna to bez wątpienia najjaśniejszy punkt Alone in the Dark (2024). Twórcom udało się odtworzyć klimat znany z najlepszych odsłon serii, a wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa potęguje pozytywne wrażenia. Krytycy docenili także design lokacji oraz konstrukcję zagadek.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety, w odkrywaniu tajemnic posiadłości Derceto przeszkadzają problemy z płynnością, co nie powinno mieć miejsca, gdy pod uwagę weźmiemy jakość oprawy graficznej.

Nietrudno natknąć się na błędy, na które jednym lekarstwem jest zrestartowanie gry i wczytanie starszego zapisu. Negatywne komentarze padły również pod adresem frustrującego systemu walki.

Przykładowe recenzje Alone in the Dark (2024):

  1. GameGrin – 9/10
  2. Digitally Downloaded – 9/10
  3. Dexerto – 8/10
  4. XGP.PL – 7,5/10
  5. GamingTrend – 7/10
  6. Push Square – 6/10
  7. Gamereactor UK – 5/10
  8. GameSpot – 4/10
  9. Game Rant – 3/10
  10. Guardian – 2/10

Z recenzji Alone in the Dark (2024) wyłania się obraz gry o nierównym poziomie. Wciągająca fabuła kontrastuje z kiepskim stanem technicznym. Na szczęście w dniu premiery ma zostać udostępniona pierwsza aktualizacja. Istnieje szansa, że gracze nie będą musieli zmagać się z wieloma irytującymi błędami oraz niezadowalającą wydajnością.

Źródło: Metacritic

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.