[Akt.] Amazon chce kupić EA? Podobno jeszcze dzisiaj gigant ma ogłosić transakcję

Electronic Arts

Wielkich przejęć ciąg dalszy? Plotki głoszą, że firma Amazon jest zainteresowana kupnem Electronic Arts. Rzekomo jeszcze dzisiaj ma nastąpić oficjalne ogłoszenie takiego ruchu. Producent i wydawca byłby kolejnym wielkim podmiotem z branży dołączającym do jeszcze większej korporacji.

REKLAMA

Amazon kupuje Electronic Arts?

Amazon
Amazon

Już od jakiegoś czasu słychać było głosy, jakoby włodarze Electronic Arts rozważali możliwość dołączenia do jednej z wielkich korporacji na rynku. Wśród potencjalnych kandydatów do zakupu wymieniano m.in. Apple czy Disneya, a teraz do tego dołączył Amazon. Co istotne, firma Jeffa Bezosa jawi się jako niemal murowany kandydat do przejęcia EA.

Jak podaje serwis For The Win na podstawie informacji od GLHF, ruch ten może być prawdopodobny z kilku powodów. Jednym z nich jest wejście w posiadanie praw do takich marek jak Mass Effect, Dragon Age, czy całej pozostałej części portfolio EA. Należy pamiętać, że firma stojąca za usługą Prime Gaming inwestuje również w produkcję wideo, a powyższe serie aż proszą się o ekranizację.

Zobacz też: Mody do ETS2

Jeżeli plotka się potwierdzi, to jeszcze dziś Amazon ogłosi swój ruch. Możliwe też, że na jaw wyjdzie kwota transakcji, ale na razie jest ona owiana tajemnicą. Tak samo, jak właściwa umowa sprzedaży.

REKLAMA

Aktualizacja – 26.08.2022, 14:34

CNBC, powołując się na swoje źródła, poinformowało za pośrednictwem tweeta, że Amazon nie złoży oferty zakupu Electronic Arts. Wygląda więc na to, że plotka spaliła na panewce, choć z drugiej strony żadna z wymienionych firm nie odniosła się do sprawy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!