AMD FSR 3 debiutuje już dzisiaj! Nowa technologia pojawi się w dwóch pierwszych grach

AMD FSR 3

Jednym z wyznaczników dzisiejszego rozwoju gier są technologie związane z upscalingiem obrazu w grach, dzięki czemu zyskać można spory skok wydajności. Dwoma największymi przedstawicielami tego rodzaju rozwiązań jest Nvidia DLSS oraz AMD FSR, a więc opcje pochodzące bezpośrednio od największych producentów kart graficznych na świecie. Drugie z wymienionych przedsiębiorstw właśnie dziś udostępnia światu najnowszą wersję swojej technologii, która może naprawdę namieszać.

AMD FSR 3 już dziś pojawi się w dwóch pierwszych grach

AMD FSR 3 – prezentacja możliwości

AMD FSR 3 to kolejna wersja technologii opracowanej przez przedsiębiorstwo Advanced Micro Devices, której głównym celem jest zwiększenie wydajności w grach przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obrazu. W przeciwieństwie do Nvidia DLSS jest to otwarte rozwiązanie, z którego korzystać można także na układach od Intela oraz właśnie Nvidii.

Lista serii kart graficznych, które będą wspierać technologię AMD FSR 3:

  • AMD Radeon seria 7000
  • AMD Radeon seria 6000
  • AMD Radeon seria 5000
  • Nvidia RTX 40xx
  • Nvidia RTX 30xx
  • Nvidia RTX 20xx
  • Nvidia GTX 16xx
  • Nvidia GTX 10xx

Przy tym wszystkim nie brak domysłów, iż w stosunkowo niedalekiej przyszłości AMD FSR 3 trafi także na konsole obecnej generacji, poprawiając w ten sposób działanie wielu tytułów.

Poza oczywistym skokiem wydajności nowa technologia opracowana przez AMD ma także cechować się znacznie mniejszym opóźnieniem, lepszym generowaniem klatek obrazu, które będą zawierać mniej artefaktów graficznych. Teoretycznie więc jest idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie posiadają nowszych kart od Nvidii, a jednocześnie zależy im na lepszej wydajności bez godzenia się na spore kompromisy.

AMD FSR 3 lista partnerów
AMD FSR 3, lista partnerskich studiów

AMD na ten moment nie ujawniło konkretów dotyczących gier, które dzisiaj otrzymają wsparcie dla technologi AMD FSR 3, jednak bazując na kilku poprzednich doniesieniach, można spodziewać się, iż będą to Immortals of Aveum oraz Forspoken. W najbliższej przyszłości technologia ta powinna zagościć także w Cyberpunku 2077.

Przeczytaj też: Telefon do 500 zł

Czy AMD FSR 3 zagrozi Nvidia DLSS 3.5? Ciężko na ten moment stwierdzić, jednak tego rodzaju rozwiązań nigdy dość. Warto więc dać szansę nowej technologii od AMD, bo może się okazać ona dla wielu osób idealnym rozwiązaniem, które w znaczący sposób wpłynie na wydajność.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.