AMD FSR 3 nadchodzi! Wyciek ujawnił nową wersję technologii poprawiającej FPS-y

AMD FSR 3

W dziedzinie technologii skalowania obrazu od kilku lat zdecydowanie przoduje Nvidia. DLSS z każdą implementacją staje się coraz lepsze — zyskując nowe funkcjonalności, takie jak generacja klatek, czy zapowiedziane kilka dni temu usprawnienia dla Ray Tracingu w formie DLSS 3.5. Dziś, dzięki redakcji portalu Videocardz.com, zobaczyliśmy oficjalne slajdy prezentujące nową iterację FSR — alternatywy AMD dla technologii „Zielonych”.

AMD FSR 3 coraz bliżej. Technologia już wkrótce ma zagościć w dwóch popularnych grach

FSR 3 w Forspoken
Porównanie osiągów w Forspoken bez i z wykorzystaniem FSR 3. Źródło: Videocardz.com

FSR 3 – nowa wersja technologii upscaling’u prosto od AMD ma być odpowiedzią na wypuszczone w zeszłym roku przez Nvidię DLSS 3. Wydanie 3.0 zostanie wyposażone w funkcję Fluid Motion Frames, którą można określić jako alternatywę dla ekskluzywnej dla kart RTX z serii 40 opcję generacji dodatkowych klatek w grach. AMD obiecuje tym samym gigantyczny skok wydajności — jako przykład podając przejście z 36 do aż 122 klatek na sekundę po włączeniu FSR 3 w trybie Performance w Forspoken.

Wstępnie nowa technologia ma zostać dodana do 2 gier. Są to wspomniane wcześniej Forspoken i mające swoją premierę zaledwie kilka dni temu Immortals of Aveum.

Zobacz też: Wielki ranking procesorów

Kup Radeon RX 7600

Na ten moment nie znamy dokładnych informacji o dacie wydania FSR 3. Nie wiemy również, które karty graficzne będą wspierały nową technologię. Możliwe jednak, że to zmieni się jeszcze dzisiaj — gdyż już o godzinie 17:00 rozpocznie się główna część pokazu AMD na tegorocznym Gamescomie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.