W Amnesia: The Bunker broń przyda się nie tylko do walki z wrogami. Twórcy prezentują krótki teaser

Amnesia: The Bunker

Na początku grudnia miłośnicy strasznych gier doczekali się zapowiedzi Amnesia: The Bunker, czyli kolejnej odsłony popularnej serii survival horrorów od studia Frictional Games. Pierwszy zwiastun ujawnił, że wspomniana produkcja – w przeciwieństwie do poprzednich części – pozwoli graczom stawić czoła zagrożeniu i korzystać m.in. z broni palnej czy granatów. Okazuje się jednak, że rewolwer przyda się nie tylko podczas starć z oponentami.

Nowy zwiastun Amnesia: The Bunker pokazuje, w jaki sposób gracze wykorzystają broń podczas eksploracji

Amnesia: The Bunker – gameplay teaser

Deweloperzy z Frictional Games opublikowali krótki fragment rozgrywki z Amnesia: The Bunker. Powyższy materiał wideo pokazuje, że broń palną będzie można wykorzystać również podczas eksploracji mrocznego bunkra i otwierania zamkniętych na kłódkę drzwi. W takich sytuacjach gracze z pewnością będą musieli jednak dobrze się zastanowić i poszukać również innych możliwości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórcy już przy okazji zapowiedzi podkreślali bowiem, że korzystanie z broni palnej ma być ostatecznym rozwiązaniem, ponieważ ilość amunicji będzie mocno ograniczona. Należy również pamiętać, że hałas generowany przez wystrzał może ściągnąć uwagę „dynamicznego” i „wszechobecnego” potwora grasującego w bunkrze.

Zobacz też: Najlepsze gry przygodowe

Amnesia: The Bunker ma zadebiutować na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Xbox Series X|S w marcu 2023 roku. Zgodnie z zapowiedziami produkcja studia Frictional Games w dniu swojej premiery trafi również do biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.