Pierwsze recenzje Amnesia The Bunker. Xbox Game Pass wzbogaci się o kolejny świetny tytuł

Amnesia The Bunker

Amnesia The Bunker to jedna z tych gier, na które fani czekali długo. Finalnie po kilku przesunięciach zadebiutuje już za kilka dni, więc naturalnie przyszedł czas na zapoznanie się z jej pierwszymi recenzjami. Te w większości wskazują na świetną produkcję, ale nie zabrakło też kilku słów krytyki.

Pierwsze recenzje Amnesia The Bunker. Klasyk horrorów powrócił w udanym stylu

Zwiastun Amnesia The Bunker

Pierwsze recenzje Amnesia The Bunker zaczęły do nas spływać dzisiaj. Z nich możemy dowiedzieć się, że mamy do czynienia z produkcją udaną. Obecnie w serwisie Metacritic gra ma średnią ocen wynoszącą 78, a w przypadku OpenCritic wynosi ona 76. Czy mogło być lepiej? Na pewno, ale zasadniczo nie jest to wynik, na który twórcy powinni narzekać.

Jeżeli chodzi o zalety nowej Amnesii, recenzenci chwalą sobie mechaniki, projekt otoczenia czy grafikę, co jest pewną nowością w przypadku gier tworzonych przez Frictional. Nie zabrakło też dosyć kontrowersyjnego stwierdzenia, jakoby The Bunker było „jednym z najbardziej przerażających horrorów, jakie kiedykolwiek powstały”. Poza tym chwali się również samych deweloperów – jeden z oceniających był bowiem zdania, że wciąż mają w zanadrzu „nowe, mrożące krew w żyłach sztuczki”.

W kwestii minusów mówi się o krótkiej długości gry, mniejszych problemach z fizyką oraz o ograniczeniach wynikających z przestarzałego silnika graficznego. Należy zaznaczyć, że część krytyki jest dosyć intrygująca – chodzi tu np. potraktowanie „zbyt nieprzewidywalnego” potwora jako wadę.

Przykładowe recenzje Amnesia The Bunker:

 1. PC Gamer – 9,3/10
 2. Wccftech – 9/10
 3. GamesRadar+ – 4/5
 4. God is a Geek – 8,5/10
 5. GameWatcher – 8,5/10
 6. GamingBolt – 8/10
 7. GameSpot – 8/10
 8. IGN – 8/10
 9. New Game Network – 7,6/10
 10. Game Rant – 6/10
 11. CGMagazine – 5,5/10

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Kup Amnesia: Collection

Cóż – jak widać – części redakcji Amnesia The Bunker finalnie nie przypadła do gustu. Niemniej jednak zdecydowana większość największych portali określa ją jako grę dobrą. Na pewno warto dać jej więc szansę – tym bardziej że od początku (czyli od 6 czerwca 2023 roku) będzie dostępna w bibliotece Xbox Game Pass na PC oraz na Xboxie One i Xboxach Series X|S. Poza tym produkcja zadebiutuje też na PS4 i PS5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.