Amnesia: The Bunker opóźniona po raz czwarty. Przed premierą dostaniemy jeszcze demo gry

Amnesia: The Bunker

Amnesia: The Bunker to kolejna odsłona legendarnego cyklu horrorów, który zadebiutował w 2010 roku. Nic więc dziwnego, że na jej premierę oczekuje grono niecierpliwych fanów serii. Jak się jednak okazuje, tę przesunięto już czwarty raz z rzędu.

Premiera Amnesia: The Bunker przesunięta na czerwiec 2023 roku

Zwiastun Amnesia: The Bunker

Na początku Amnesia: The Bunker miała zadebiutować już kilka miesięcy temu, bo w marcu. Potem datę premiery przesunięto jednak na 16 maja, a jeszcze później o kolejny tydzień. Mamy więc do czynienia z czwartym opóźnieniem debiutu gry.

Powodami decyzji Frictional Games było odkrycie „wielu rzadkich awarii, które są bardzo trudne do zidentyfikowania, odtworzenia, a tym samym do naprawienia” podczas certyfikacji tytułu. Możemy więc przypuszczać, że chodzi o problemy występujące na jednej lub kilku konsolach.

Jak tłumaczy dyrektor kreatywny studia Fredrik Olsson, alternatywą dla opóźnienia było zmuszenie zespołu do crunchu, czyli ciężkiej pracy po nocach oraz w weekendy. To nie jest jednak droga, którą chce podążać firma.

Premiera Amnesia: The Bunker odbędzie się więc według nowego terminarza 6 czerwca 2023 roku. Wcześniej, bo już 22 maja, na Steamie pojawi się demo produkcji.

Zobacz też: Mikrofon do nagrywania – najlepsze modele

Gracze czekający na kolejną odsłonę Amnesii mogą zapoznać się jeszcze z jej długim gameplayem, który udostępnili niedawno twórcy. Gra będzie dostępna na PC, PS4, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.