Gra czy rzeczywistość? Porównanie Call of Duty: Modern Warfare 2 i Amsterdamu

Call of Duty: Modern Warfare 2

Niektórzy zapaleńcy już zagrywają się w kampanię z najnowszej odsłony Call of Duty: Modern Warfare 2. Jedna z misji zabiera graczy do Amsterdamu. Stolica Holandii została wykreowana tak dobrze, że w sieci pojawiły się materiały porównujące prawdziwe miasto z jego growym odpowiednikiem.

REKLAMA

Amsterdam w Call of Duty: Modern Warfare 2

oh my god amsterdam looks *incredibly* realistic in the new call of duty — almost can’t believe this is a video game pic.twitter.com/KVI9Ay5dIk

— juan (@juanbuis) October 21, 2022

oh my god amsterdam looks *incredibly* realistic in the new call of duty — almost can’t believe this is a video game pic.twitter.com/KVI9Ay5dIk

— juan (@juanbuis) October 21, 2022

Twitterowy wątek pełen jest zachwytów nad realizmem przedstawionej w grze lokacji. Jeden z użytkowników postanowił przejść się do zaprezentowanego miejsca i „odwzorować” swoim nagraniem scenę z gry. Trzeba przyznać, że twórcy Call of Duty: Modern Warfare 2 naprawdę się postarali, a fragment europejskiej stolicy prezentuje się wprost oszałamiająco. Wygląda to na tyle dobrze, że wirtualnymi obrazkami zainteresowali się nawet ci, którzy na co dzień nie mają z grami wiele wspólnego.

Zobacz też: Procesor do gier

To oczywiście nie pierwszy raz, gdy w prawdziwym świecie możemy odwiedzić lokacje znane z serii Call of Duty. Wydana w 2019 roku pierwsza odsłona reboot’a Modern Warfare zabrała graczy m.in. do Londynu, gdzie mogliśmy podziwiać słynny Piccadilly Circus wraz z jego gigantyczną tablicą reklamową. Mimo wszystko tegoroczna edycja wprowadziła oprawę wizualną na nieco wyższy poziom.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!