Angielski głos Geralta walczy z rakiem. CD Projekt RED i gracze życzą aktorowi powrotu do zdrowia

Doug Cockle Geralt z Rivii

Geralt z Rivii na przestrzeni lat doczekał się wśród graczy niemal kultowego statusu i wiele osób widząc tę postać, kojarzy ją z aktorami głosowymi. W Polsce jest to Jacek Rozenek, w angielskim wydaniu gry zaś Doug Cockle, który użyczał swojego głosu Białemu Wilkowi od 2007 roku. Okazuje się jednak, że aktor mierzy się teraz z poważnymi problemami zdrowotnymi…

Doug Cockle, czyli angielski aktor podkładający głos Geraltowi z Rivii z bardzo ważnym przesłaniem dla mężczyzn

Artysta w odniesieniu do wpisu promującego profilaktykę wśród mężczyzn w Wielkiej Brytanii wyjawił, że od jakiegoś czas choruje na raka prostaty. Aktor poznał diagnozę podczas rutynowych badań, które przeprowadzał; dopisał on także, iż na razie leczenie przebiega bez zarzutów.

Nie mam pojęcia. Przypadkowe badanie i bum… Mam raka prostaty. Leczenie trwa, ale jak na razie wygląda dobrze. Mężczyźni powyżej 50 roku życia… zrób test PSA… tak na wszelki wypadek.

Doug Cockle

Na wyznanie to odpowiedziało CD Projekt RED, które pod wpisem przekazało życzenia zdrowia, sugerując, że aktor poradzi sobie z tym wyzwaniem. Do tego dołączyli gracze, którzy podobnie jak polskie studio życzą mężczyźnie jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Przeczytaj też: Tablet do gier — najlepsze modele

Wyznanie Cockle’a powinno być przestrogą dla wszystkich mężczyzn, bo wbrew pozorom nowotwory tego rodzaju dotykają nawet w relatywnie w młodym wieku. Warto się więc badać się regularnie i nie ignorować żadnych podejrzanych symptomów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.