Wczoraj trafiła do PS Plus Extra/Premium, a dziś jest hitem Steama! Niespodziewany sukces niezależnej gry

Ps Plus

Od początku 2024 roku jesteśmy świadkami bardzo ciekawych sytuacji na rynku gier, gdzie sukcesy święcą gry niezależne. Wymienić tutaj można np. Palworld, Balatro czy rodzime Manor Lords. Okazuje się, że do tego zestawienia można dodać jeszcze jedną pozycję — Animal Well, która od wczoraj dostępna jest na Steamie, a jednocześnie dostępna w ramach abonamentu PS Plus Extra/Premium.

Animal Well zalicza naprawdę solidny start. Gracze PS Plusa mogą sprawdzić grę bez żadnych opłat

Trailer Animal Well

Okazuje się, że debiutujące wczoraj Animal Well jest produkcją, na którą czekało wielu graczy z całego świata i potwierdzenie tych informacji widoczne jest po agregatach ocen takich jak Metacritic, ale też ocenach na Steamie. Według pierwszej z wymienionych stron tytuł ten może pochwalić się oceną na oszałamiającym poziomie 91 punktów, zgarniając przy tym odznakę „Must-play”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie tylko recenzenci są zachwyceni Animal Well, bo przeglądając Steamowe recenzje tej pozycji widać, że w dość krótkim czasie od wydania gra zebrała już 1150 recenzji i aż 97% z nich jest pozytywna. Mowa więc o naprawdę ciepłym przyjęciu, którego pozazdrościć wiele innych gier niezależnych.

Animal Well
Animal Well

Wszystko to przełożyło się także na statystyki graczy, których w szczytowym momencie na platformie Valve było prawie 6,5 tysiąca. Jak na standardy produkcji niezależnej, której marketing raczej nie przedarł się do globalnego nurtu, to naprawdę znakomity rezultat.

Można się więc spodziewać, że gra zyska jeszcze na popularności i ostatecznie przyciągnie do siebie jeszcze większe grono potencjalnych graczy. Warto też przypomnieć, że posiadacze abonamentów PS Plus Extra i Premium nie muszą na tytuł ten wydawać żadnej dodatkowej złotówki, bo gra od wczoraj dostępna jest w usłudze. Zamierzacie ją ograć? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: SteamDB, Steam, Metacritic

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.