Ankieta CMA: 73% brytyjskich użytkowników PlayStation kupiło konsolę ze względu na Call of Duty

Call of Duty Modern Warfare 2

Microsoft prowadzi batalię o przejęcie Activision Blizzard z amerykańskimi, europejskimi i brytyjskimi regulatorami antymonopolowymi. Ostatni z nich przeprowadzili ostatnio ankietę, której wnioski mogą zaskakiwać. Wynika z niej bowiem, że aż 73% graczy korzysta z PlayStation ze względu na Call of Duty.

Ankieta brytyjskiego regulatora antymonopolowego. 73% użytkowników PlayStation posiada tę konsolę ze względu na Call of Duty

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare II

CMA zawarło w swoim wstępnym wniosku dotyczącym zakupu Activision Blizzard przez Microsoft ankietę, w której pytania zadano graczom z Wielkiej Brytanii. Wnioski z niej wskazują, dlaczego argument franczyzy Call of Duty jest w sporze dotyczącym zatwierdzenia transakcji podnoszony tak często.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się bowiem, że aż 73% użytkowników PlayStation ze Zjednoczonego Królestwa posiada PlayStation właśnie ze względu na Call of Duty. Z drugiej strony 69% wskazało tytuły ekskluzywne jako przyczynę zakupu platformy Sony.

Co więcej, kolejne zadane pytanie sprawdzało, co zrobiliby gracze, gdyby obecny tytuł Call of Duty nie został wydany na PlayStation. Aż 31% z nich przyznało, że kupiłoby inne urządzenie. Z kolei z „Niebieskimi” pozostałoby 53%, a 7% nie kupiłoby żadnego sprzętu do gier.

Zobacz też: Najlepsze gry wojenne

Spośród osób skłaniających się w takim przypadku do przejścia na inną platformę, aż 61% osób odpowiedziało, że preferowałoby zakup Xboxa, a nie gamingowego PC-ta. Mogłoby to wyjaśniać ostatnie sugestie brytyjskiego organu antymonopolowego, który zdradził, że rozważyłby wydanie zgody na przejęcie Activision Blizzard po jego „częściowym zbyciu”.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.