Ankieta CMA: 73% brytyjskich użytkowników PlayStation kupiło konsolę ze względu na Call of Duty

Call of Duty Modern Warfare 2

Microsoft prowadzi batalię o przejęcie Activision Blizzard z amerykańskimi, europejskimi i brytyjskimi regulatorami antymonopolowymi. Ostatni z nich przeprowadzili ostatnio ankietę, której wnioski mogą zaskakiwać. Wynika z niej bowiem, że aż 73% graczy korzysta z PlayStation ze względu na Call of Duty.

REKLAMA

Ankieta brytyjskiego regulatora antymonopolowego. 73% użytkowników PlayStation posiada tę konsolę ze względu na Call of Duty

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare II

CMA zawarło w swoim wstępnym wniosku dotyczącym zakupu Activision Blizzard przez Microsoft ankietę, w której pytania zadano graczom z Wielkiej Brytanii. Wnioski z niej wskazują, dlaczego argument franczyzy Call of Duty jest w sporze dotyczącym zatwierdzenia transakcji podnoszony tak często.

Okazuje się bowiem, że aż 73% użytkowników PlayStation ze Zjednoczonego Królestwa posiada PlayStation właśnie ze względu na Call of Duty. Z drugiej strony 69% wskazało tytuły ekskluzywne jako przyczynę zakupu platformy Sony.

Co więcej, kolejne zadane pytanie sprawdzało, co zrobiliby gracze, gdyby obecny tytuł Call of Duty nie został wydany na PlayStation. Aż 31% z nich przyznało, że kupiłoby inne urządzenie. Z kolei z „Niebieskimi” pozostałoby 53%, a 7% nie kupiłoby żadnego sprzętu do gier.

Zobacz też: Najlepsze gry wojenne

Spośród osób skłaniających się w takim przypadku do przejścia na inną platformę, aż 61% osób odpowiedziało, że preferowałoby zakup Xboxa, a nie gamingowego PC-ta. Mogłoby to wyjaśniać ostatnie sugestie brytyjskiego organu antymonopolowego, który zdradził, że rozważyłby wydanie zgody na przejęcie Activision Blizzard po jego „częściowym zbyciu”.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!