Serwery strzelanki z Xbox Game Pass zostaną wyłączone! Złe wieści dla fanów gry

Anvil wyłączenie serwerow Xbox game pass

Zamknięcie serwerów to dla sieciowych prawdziwa apokalipsa, która prędzej czy później dotyka zdecydowaną większość tytułów. Powodów tego może być wiele, ale najczęściej związane jest to ze zbyt małą popularnością, która zmusza deweloperów do porzucenia swoich projektów. Taki właśnie tragiczny koniec czeka jedną z produkcji, która od pewnego czasu dostępna jest w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

Anvil, czyli nietypowa strzelanka z Xbox Game Pass niedługo zostanie wycofana ze sprzedaży, a potem wyłączona

ANVIL — trailer pre-sezonu

Mowa dokładnie o grze ANVIL, a więc ciekawym połączeniu FPS-a oraz roguelike’a, który do Xbox Game Pass trafił w grudniu 2021 roku. Deweloperzy poinformowali, że tytuł zostanie wycofany ze sprzedaży 30 listopada 2023 roku, a 31 grudnia bieżącego roku serwery czeka odłączenie. Biorąc pod uwagę charakter tej pozycji, wyłączenie infrastruktury sieciowej uczyni tę pozycję niegrywalną.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym na oficjalnym Discordzie deweloperzy przekazali te wieści, jednak nie ujawnili dokładnych powodów decyzji.

Wycofamy ze sprzedaży pakietową wersję Anvil na konsolach Xbox 30 listopada 2023 roku. Następnie usługi Xbox Game Pass/ Game Preview dla Anvil zostaną zatrzymane 31 grudnia 2023 roku. Pamiętajcie, że po tej dacie nie będzie już można grać w Anvil na konsolach Xbox.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Rozwój Anvil na platformie Xbox był dla nas zabawnym i ekscytującym doświadczeniem.

Deweloperzy odpowiedzialni za ANVIL

Jak wskazuje redakcji TrueAchievements, nieco wcześniej deweloperzy informowali, że prawa do publikacji wersji ANVIL na Xbox przeszły do innego wydawcy. Najprawdopodobniej z tego właśnie powodu tytuł ten na razie zostaje wycofany i odłączony od infrastruktury sieciowej Xbox. Nie wiadomo jednak, czy kiedykolwiek powróci on do życia.

Przeczytaj też: Ranking monitorów do gier

Zapewne wiele osób nie zdawało sobie w ogóle sprawy z istnienia tej produkcji, jednak nie można powiedzieć o ANVIL, że to zupełnie zapomniana gra. Szkoda tylko, że ze względu na prawne zawirowania deweloperzy są zmuszeni do podjęcia tak smutnej decyzji. Jeśli zamierzacie sprawdzić tę pozycję przed jej cyfrową śmiercią, to macie ku temu ostatnie chwile!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.