Apex Legends i Battlefield opuszczą smartfony. Electronic Arts przedstawia nową strategię

Apex Legends Mobile

Czyżby rynek mobilny nie przynosił jednak Electronic Arts tyle zysków, ile się po nim spodziewali? Wydawca anulował właśnie dwie, duże gry. Apex Legends oraz Battlefield Mobile opuszczą niedługo Google Play Store i App Store.

REKLAMA

Koniec mobilnych wersji Apex Legends i Battlefield

Zwiastun Apex Legends Mobile

Battlefield Mobile do tej pory dostępny był wyłącznie w formie otwartej bety i większość fanów serii nie miała jeszcze okazji przetestować tego tytułu. Apex Legends Mobile ujrzał jednak światło dzienne w maju zeszłego roku i po 12 miesiącach, 1 maja 2023 roku, jego serwery zostaną wyłączone.

W poście na blogu Electronic Arts Respawn Entertainment przyznaje, że na początku zainteresowanie grą było duże, ale potem zaczęło drastycznie maleć. Są oczywiście dumni z wypuszczonego na rynek produktu i wdzięczni za wsparcie. Nadchodzi jednak koniec tego tytułu.

Przeczytaj też: Najlepsze polskie gry

W kontekście Battlefield Mobile nie mamy tak obszernego ogłoszenia. Electronic Arts powiedziało jedynie, że rynek ewoluował, ich strategia rozwoju BF-a ulega zmianie i zdecydowali się skupić na tym, żeby spełnić oczekiwania swoich graczy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać