Apex Legends zarobiło krocie. Rewelacyjne wyniki battle royale od Respawnu

Apex Legends

Apex Legends to popularna gra z gatunku battle royale od Respawn Entertainment — zespołu odpowiedzialnego m.in. za serię Titanfall. Gra trafiła na rynek ponad trzy lata temu i od tego czasu wygenerowała gigantyczną sumę pieniędzy. Nic dziwnego, że EA chce przenieść swój hit na smartfony — data premiery Apex Legends Mobile jest już znana.

REKLAMA

Zarobki Apex Legends — ta gra to istna maszynka do pieniędzy

Zwiastun Apex Legends

Apex Legends to jedna z najpopularniejszych gier battle royale na rynku. W swoim najnowszym sprawozdaniu finansowym Electronic Arts poinformowało, że w ciągu trzech lat (od lutego 2019 roku) produkcja Respawnu wygenerowała ponad 2 miliardy dolarów. Magiczna liczba została przekroczona w ostatnim kwartale ubiegłego roku podatkowego, który zakończył się 31 marca.

Przeczytaj też: Najlepsze darmowe gry na PC

EA dodało, że zarobki z Apex Legends rosną o 40% z roku na rok. Co więcej, aż połowa ze wspomnianych dwóch miliardów została wygenerowana w 2022 roku podatkowym. Apex Legends jest całkowicie darmowe, a gra zarabia jedynie na opcjonalnych mikropłatnościach. Osiągnięte przez nią wyniki pokazują, że gracze chętnie kupują różnego rodzaju skórki i nie tylko.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!