Aplikacja Microsoftu do strumieniowania gier na Windowsa pokazana na wideo. Nowe szczegóły o projekcie

Logo Xbox

Microsoft pracuje w pocie czoła nad aplikacją do strumienowania gier z konsol Xbox najnowszej generacji i chmury (xCloud) na komputery z systemem Windows. Redakcji portalu The Verge udało się uzyskać dostęp do wspomnianej aplikacji, dzięki czemu poznaliśmy kilka interesujących szczegółów na jej temat. Zapowiada się ciekawie!

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 82% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Aplikacja Xbox Game Streaming – co o niej jak na razie wiemy?

scoop: here's a look at Microsoft's unreleased xCloud app for Windows. This app lets you stream Xbox games from an Xbox Series X / S console, or from xCloud. Full details here: https://t.co/ymyjQDmaeH pic.twitter.com/V3U3PXe7LO

— Tom Warren (@tomwarren) February 27, 2021

scoop: here's a look at Microsoft's unreleased xCloud app for Windows. This app lets you stream Xbox games from an Xbox Series X / S console, or from xCloud. Full details here: https://t.co/ymyjQDmaeH pic.twitter.com/V3U3PXe7LO

— Tom Warren (@tomwarren) February 27, 2021

Tom Warren, redaktor portalu The Verge, udostępnił na swoim profilu na Twitterze krótki materiał wideo ukazujący działanie aplikacji Xbox Game Streaming na Windowsa. Docelowo program pozwoli strumieniować gry z konsol Xbox Series X i Xbox Series S oraz chmury (tylko posiadaczom abonamentu Xbox Game Pass Ultimate) na komputery z systemem Windows. Co prawda aktualnie nie można uruchamiać gier z Xboxa na pecetach przez opisywaną aplikację, ale tylko dlatego, że program Pomocnik konsoli Xbox jeszcze nie wspiera tego rozwiązania. Jego nowa wersja, która powinna się ukazać przy okazji debiutu Xbox Game Streaming, naturalnie będzie na to pozwalać.

Aplikacja Microsoftu do strumieniowania gier na Windowsa umożliwia zdalne włączanie konsol Xbox, logowanie się na swoje konto i uruchamianie gier z dowolnego miejsca na Ziemi. Co więcej, w programie zaimplementowano już pełne wsparcie dla ekranów dotykowych, co oznacza, że można grać bez wykorzystywania kontrolera. W Xbox Game Streaming jest też opcja pozwalająca włączyć obsługę żyroskopu, ale redakcja The Verge zauważa, że nie jest ona jeszcze w pełni funkcjonalna. Można to oczywiście zrozumieć, bo prace nad aplikacją wciąż trwają.

Pod koniec warto zaznaczyć, że Microsoft najprawdopodobniej przygotowuje też możliwość strumieniowania gier z xCloud w 1080p. Aktualnie w grę wchodzi tylko 720p, czyli rozdzielczość, która w tych czasach raczej nie robi już na nikim żadnego wrażenia. Niestety na razie nie wiemy, kiedy tytułowa aplikacja na Windowsa ujrzy światło dzienne. Niewykluczone, że Microsoft powie o niej co nieco na marcowej konferencji, którą rzekomo planuje. Przy okazji fajnie byłoby usłyszeć trochę więcej o xCloud w przeglądarce.

Źródło: The Verge

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z