Granie w chmurze przez aplikację Xbox na Windowsie 10 już dostępne dla wszystkich. Funkcja Xbox Remote Play również

Xbox Cloud Gaming Remote Play

W pierwszej połowie sierpnia Microsoft udostępnił testerom możliwość grania w chmurze bezpośrednio przez aplikację Xbox na Windowsie 10. Dziś, przy okazji ujawnienia nowych gier w Xbox Game Pass na drugą połowę września, amerykańska korporacja poinformowała, że wspomniana nowość jest już dostępna dla wszystkich. Jakby tego było mało, gracze dostali też możliwość zdalnego ogrywania gier z konsoli na komputerach za pomocą funkcji Xbox Remote Play. To dopiero dobre wieści!

Xbox Cloud Gaming w aplikacji Xbox na Windows 10 i zdalne ogrywanie gier z konsoli na komputerach

Xbox Cloud Gaming
Xbox Cloud Gaming

Od dziś osoby chcące grać w chmurze na komputerach z Windowsem 10 nie muszą już odpalać kompatybilnej przeglądarki, bo wystarczy włączyć najnowszą wersję aplikacji Xbox i tam odnaleźć odpowiednią sekcję. Zgadza się – usługa Xbox Cloud Gaming wreszcie zawitała do pecetowej aplikacji, tym samym spełniając prośby wielu graczy.

Jeśli chodzi o funkcję Xbox Remote Play, która również została zintegrowana z programem Xbox na Windows 10, to zasada jej działania jest bardzo prosta. Otóż rozwiązanie pozwala na klonowanie ekranu z konsol takich jak Xbox Series X, Xbox Series S i Xbox One (każdej generacji) prosto na komputery z systemem Windows 10. Całość może działać zarówno w sieci domowej jak i poza nią.

Pod koniec warto wspomnieć, że przy okazji funkcja Xbox Remote Play doczekała się kilku ważnych usprawnień, dzięki czemu za jej pomocą można odbierać obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px) i nawet 60 FPS-ach. Co więcej, dodano możliwość grania w wybrane gry z Xboxa 360 i „oryginalnego” Xboxa, co według Microsoftu było jedną z najbardziej pożądanych przez graczy funkcji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z