Współtwórca Stardew Valley pracuje nad ciekawym projektem! Gracze otrzymają sympatyczny symulator

apollo city

Stardew Valley to jedna z ciekawszych pixelartowych gier indie, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy na całym świecie. Jak się okazuje, współtwórca tytułu, Arthur Lee, postanowił stworzyć nowy projekt na wzór wspomnianej produkcji z 2016 roku. Apollo City zapowiada się niezwykle uroczo i ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Powstaje uroczy symulator życia w mieście – Apollo City

Miłośnicy Stardew Valley mogą mieć powody do zadowolenia. Współtwórca sielankowego hitu indie pracuje bowiem nad nowym projektem, który wzorowany jest na wspomnianej produkcji. Dzieło prawdopodobnie ukaże się pod nazwą Apollo City, choć nie jest ona jeszcze oficjalna.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Arthur „Mr. Podunkian” Lee, który był zaangażowany w prace nad Stardew Valley, postanowił stworzyć sielski symulator życia w mieście, który umożliwi graczom wykonywanie mnóstwo różnych aktywności. Na platformie X deweloper regularnie dzieli się informacjami dotyczącymi produkcji, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, co nas czeka w Apollo City.

Jak wynika z udostępnionych wpisów, w grze będziemy mogli między innymi zająć się hodowaniem zwierząt, łowieniem ryb, codziennymi obowiązkami czy podróżowaniem. Pojawi się mechanika jeżdżenia na rowerze, a także podróżowanie metrem. Eksplorując świat, natrafimy również na różnych, ciekawych bohaterów.

Podobieństwo do Stardew Valley jest oczywiście widoczne gołym okiem, jednak co ważne – deweloper postanowił odnieść się do tej kwestii. Jak wyjaśnia Mr. Podunkian, otrzymał on zgodę od ConcernedApe (główny twórca Stardew Valley) na pracę na tym samym silniku gry.

Zobacz też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Na ten moment nie wiemy dokładnie, kiedy Apollo City zadebiutuje na rynku. Sam twórca przekonuje jednak, że wydarzy się to jeszcze w 2024 roku. Pozostaje nam zatem oczekiwać na kolejne komunikaty i śledzić rozwój tej uroczej produkcji.

Źródło: Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.