Stardew Valley to niesamowity hit. Wyniki sprzedaży tej gry indie wprawiają w osłupienie

Stardew Valley

Gry indie wyrastają jak grzyby po deszczu, ale tylko nielicznym udaje się przebić do tzw. mainstreamu. Jedną z takich produkcji jest bez wątpienia Stardew Valley, gra stworzona przez tylko jedną osobę. Na oficjalnej stronie produkcji zamieszczono jej wyniki sprzedaży, w które aż ciężko uwierzyć.

REKLAMA

Wyniki sprzedaży Stardew Valley

Zwiastun Stardew Valley

Stardew Valley to gra RPG z otwartym światem, której motywem przewodnim jest rozwijanie swojej farmy, aby ostatecznie stworzyć z niej dochodowe gospodarstwo. Mimo że założenia produkcji są bardzo proste, to pokochały ją miliony graczy z całego świata. I to dosłownie miliony, bo do dnia 31 marca 2022 roku Stardew Valley na wszystkich platformach sprzedało się łącznie w ponad 20 milionach egzemplarzy. Aż 13 milionów kopii rozeszło się tylko na PC.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PC za darmo

Stardew Valley ukazało się z 2016 roku. Grę stworzyła tylko jedna osoba, a konkretniej Eric Barone — mężczyzna samodzielnie opracował dialogi, animacje, muzykę i wszystko inne. Co prawda od 2019 roku utalentowanemu deweloperowi towarzyszy inny designer, ale za tytułową produkcję Barone może zbierać wszystkie oklaski. Założone przez mężczyznę studio Concerned Ape pracuje obecnie nad kolejną grą indie pod tytułem Haunted Chocolatier.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!