Ara History Untold z datą premiery! Wiemy, kiedy interesująca strategia trafi do PC Game Pass

ARA History Untold

Fani strategi z podgatunku 4X w ostatnim czasie mają spore powody do zadowolenia, zwłaszcza że ostatnio doczekaliśmy się wyczekiwanej zapowiedzi Civilization 7. Teraz zaś deweloperzy z Oxide Games zaskoczyli nas świetną wiadomością, która przypadnie do gustu sporej grupie graczy. Poznaliśmy wreszcie datę premiery Ara History Untold!

Ara History Untold z premierą jeszcze tej jesieni

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez samego Xboxa Ara History Untold zadebiutuje już 24 września 2024 roku i dostępna będzie na PC nie tylko na Steamie, ale także w ramach abonamentu PC Game Pass! Wychodzi więc na to, że fani strategii 4X mają przed sobą całkiem intensywną jesień, bo jest to jedna z tych premier, wobec której ciężko będzie przejść obojętnie!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nadchodząca pozycja Oxide Games jest przedstawicielem turowych gier strategicznych, która przeprowadzi graczy od czasów starożytnych aż do późnej nowoczesności. Tytuł ten może na pierwszy rzut oka przypominać to, co przez lata wypracowała sobie seria Civilization.

Widać jednak w tej grze sporą dozę autorskich rozwiązań jak chociażby walka czy odejście od podziału mapy na heksagony. Oczywiście Ara History Untold oferować będzie opcje rozgrywki wieloosobowej, jednak gra pozwoli na rozgrywanie kilku tur w czasie rzeczywistym, co znacząco uprzyjemni zabawę w kilka osób.

Wszystko to zapowiada się całkiem ciekawie i osoby, które są fanami gier strategicznych, powinni zapisać sobie tę produkcję i oczekiwać jej premiery. Może to być nie tylko świetna „przystawka” przed premierą Civilization 7, ale rewelacyjna gra, która może dać dużo frajdy przez wiele, wiele godzin.

Źródło: xbox.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.