Ara: History Untold na szerokim omówieniu rozgrywki! Jaka gra trafi do Xbox Game Pass?

Ara: History Untold

Ara: History Untold miała już swoje 5 minut na Gamescomie 2023, gdy 2 dni temu zaprezentowano jej zwiastun. Tym razem przyszedł czas na szczegółowe omówienie rozgrywki nadchodzącej produkcji. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, jaka konkretnie gra trafi do Xbox Game Pass.

Ara: History Untold na Gamescomie 2023 – omówienie rozgrywki

Xbox na Gamescomie 2023 – zapis live

Na wstępie zaznaczmy, że Ara: History Untold to strategia turowa, w której przejmujemy kontrolę nad jedną z historycznych postaci, a naszym zadaniem będzie poprowadzenie swojego narodu przez trudności historii. Jest to więc naturalny konkurent dla gier pokroju Civilization.

Co warte wspomnienia, wybór danego przywódcy będzie miał ogromny wpływ na kształt gry. Każdy z nich ma oddzielne zdolności przywódcze i cechy charakteru. Dla przykładu Harun ar-Raszid jest personą z V wieku, który był złotym dla jego narodu. Jest więc praktycznym liderem, który rozwija niewielką liczbę miast z zaakcentowaniem na sztukę, kulturę i naukę, a nie rozlew krwi.

Naturalnie podczas oglądania gameplayu mogliśmy rzucić okiem na mapę świata gry. Ta jest zbudowana tak, że możemy zejść naprawdę „nisko” i zobaczyć prawdziwe życie naszych mieszkańców.

Podobnie jak w Civilization, jedną z pierwszych rzeczy, które musimy zrobić na starcie rozgrywki, jest wysłanie naszych ludzi na zwiady. W ten sposób odkrywamy pewne rzeczy, takie jak pozostałości po wcześniejszych cywilizacjach.

Kolejnym ważnym aspektem jest budownictwo. Zbudować możemy naprawdę wiele, a to, od czego konkretnie zaczniemy, zależy od naszych zasobów. W materiale zdecydowano się na start od kopalni z powodu posiadania wystarczającej ilości jedzenia oraz drewna przy jednoczesnym braku minerałów.

W świecie gry pojawią się również zwierzęta, a my będziemy mogli zdecydować, czy chcemy na nie zapolować. Będzie to konieczne do przejęcia zajmowanych przez nie obszarów, abyśmy mogli stawiać na nich kolejne budowle.

Tworzenie muzyki do Ara: History Untold

Zdecydowanie warto rzucić też okiem na inny materiał. Mogliśmy w nim przypatrzeć się, jak tworzona jest muzyka do Ara: History Untold.

Jak widać, do stworzenia soundtracku użyto prawdziwych instrumentów, a utwory zostały wykonane przez orkiestrę. Z całą pewnością będzie to uchwytne podczas właściwej zabawy – często mówi się, że muzyka skomponowana wirtualnie nie ma tego „czegoś”.

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Kup Xbox Series X

Ara: History Untold pojawi się na rynku w 2024 roku. Gra zostanie wydana wyłącznie na PC i od razu trafi do biblioteki PC Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.