Ark Survival Ascended z opóźnieniem na konsolach Xbox. Gracze rozczarowani podejściem twórców

ark survival ascended

Ark Survival Ascended miało dziś zadebiutować na konsolach Microsoftu. Choć produkcję znajdziemy już na Steamie (gdzie trafiła po wielu perypetiach w ramach wczesnego dostępu), nie została jeszcze wydana na Xboxach Series X|S. Autorzy gry ogłosili, że niestety premiera na sprzęcie Microsoftu zostanie opóźniona.

Opóźnienie premiery Ark Survival Ascended na Xbox Series X|S spowodowane oczekiwaniem na certyfikację

Jak informują na platformie X twórcy Ark Survival Ascended, premiera produkcji na Xboxach Series X|S została opóźniona. Autorzy gry tłumaczą, że ta wciąż przechodzi proces certyfikacji. Jak przewidują deweloperzy, tytuł powinien jeszcze w tym tygodniu pojawić się na konsolach Microsoftu (oraz w Microsoft Store na PC). Dokładna nie została jednak podana.

Dodatkowo graczy rozczarował fakt, że informacja o opóźnieniu premiery na Xboxach Series X|S pojawiła się dzień przed planowanym debiutem. Wielu komentujących zwraca uwagę na to, że nie ma odpowiedniej komunikacji ze strony twórców Ark Survival Ascended. Gracze zauważają także, że to nie pierwszy raz, kiedy studio nie dotrzymuje terminów.

Warto również wspomnieć, że Ark Suvival Ascended spotkało się z mieszanym odbiorem wśród użytkowników Steama. Na ten moment jedynie 56% z ponad 25 tysięcy ocen jest pozytywnych. Głównymi zarzutami graczy wobec produkcji jest kiepska optymalizacja, problemy z serwerami i mało satysfakcjonująca zawartość.

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

Na zakończenie przypominamy, że Ark Survival Ascended jest odświeżoną wersją Ark Survival Evolved. Nowa odsłona została stworzona przy użyciu silnika Unreal Engine 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.