Arma Reforger debiutuje we wczesnym dostępie, Arma 4 zapowiedziana

Arma Reforger

Potwierdziły się wcześniejsze plotki — Arma Reforger została oficjalnie zaprezentowana. Co więcej, gra jest już dostępna w formie wczesnego dostępu. Na deser zapowiedziano Armę 4, choć na jej premierę jeszcze trochę sobie poczekamy.

REKLAMA

Arma Reforger w early accessie. Prace nad Arma 4 trwają

Zwiastun Arma Reforger

Arma Reforger jest już dostępna w formie wczesnego dostępu na PC (Steam) oraz konsolach Xbox Series X|S — posiadacze PlayStation 5 jak na razie muszą obejść się smakiem, nie wspominając już o użytkownikach poprzedniej generacji. Gra w wersji na komputery została wyceniona na 99,99 zł, więc całkiem rozsądnie. Najnowszą odsłonę lubianej serii od studia Bohemia Interactive można opisać jako „przystawkę” przed nadejściem Army 4.

Akcja Army Reforger rozgrywa się w 1989 roku w trakcie trwania fikcyjnego konfliktu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Podczas zabawy będziemy przemierzać mającą 51 km2 wyspę Everon (remake mapy z pierwszej Army) w jednym z dwóch trybów: Conflict lub Gamemaster. Gra bazuje na nowym silniku Enfusion, który zostanie wykorzystany również w Armie 4. Nie ma tu żadnej kampanii fabularnej, jedynie tryb multiplayer do rywalizacji z innymi graczami na wirtualnym polu walki.

Przeczytaj też: Wiedźmin za darmo na PC

Mimo że Reforger wydano w formie early accessu, to gra w pewnym momencie nie przekształci się w Armę 4 – to osobny projekt. Bohemia ma jednak nadzieje, że stworzone przez graczy scenariusze w zaimplementowanym w Reforger edytorze Workbench kiedyś staną się kompatybilne z Armą 4.

Droga do Army 4

Pomijając Reforger, Arma 4 powstaje, ale data premiery nie została jeszcze ujawniona. Bohemia nie podała nawet przybliżonego terminu, dlatego rychłego debiutu zdecydowanie nie mamy co się spodziewać. Graczom czekającym na pełnoprawną kontynuację serii nie pozostaje nic innego, jak zainteresować się swojego rodzaju demem w postaci Reforger lub pozostać przy poprzednich odsłonach.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!