Armored Core 6 wielkim sukcesem! Nowa gra FromSoftware przebiła nawet Dark Souls i Sekiro

Wyniki Armored Core 6 na Steam

Japońskie studio FromSoftware nie bez powodu ma wśród graczy bardzo dużą rzeszę fanów. Seria Dark Souls, Sekiro: Shadows Die Twice oraz zeszłoroczne Elden Ring szybko stały się wielkimi hitami. Najnowsza gra studia, Armored Core 6 Fires of Rubicon, również nie zawodzi — wysoka liczba graczy na platformie Steam mówi sama za siebie.

Armored Core 6 Fires of Rubicon z ogromną liczbą graczy. Nawet Dark Souls i Sekiro nie osiągnęły takiego wyniku

Armored Core 6 liczba graczy SteamDB
Wykres liczby graczy Armored Core 6 Fires of Rubicon z serwisu SteamDB

Jak przedstawiają statystyki, w najnowszą produkcję FromSoftware w szczytowym momencie na Steamie grało aż 156 171 osób. Liczba ta przewyższa zarówno Sekiro: Shadows Die Twice z rekordem 125 315 jednocześnie bawiących się graczy jak i Dark Souls III, w które to naraz grało 129 975 osób.

Armored Core 6 Fires of Rubicon wciąż daleko jednak do wyniku największego hitu FromSoftware. W kulminacyjnym momencie Ziemie Pomiędzy w Elden Ring przemierzało aż 953 426 Zmatowieńców.

Wyniki reszty premier ubiegłego tygodnia są zdecydowanie gorsze. W Immortals of Avenum na raz grało zaledwie 751 graczy, w polsko-brytyjskie Fort Solis zaś — tylko 518.

Zobacz też: Ranking telewizorów 55 cali

Kup Armored Core VI Fires Of Rubicon

Żadna z zeszłotygodniowych premier nie zdetronizowała jednak królującego od początku miesiąca Baldur’s Gate 3. Dzieło Larian Studios w szczytowym momencie odnotowało aż 875 343 aktywnych graczy. Dominacja Baldur’s Gate 3 może jednak wkrótce dobiec końca, gdyż już za nieco ponad tydzień będzie miała miejsce oficjalna premiera wyczekiwanej produkcji Bethesdy — Starfield.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.