As Dusk Falls z Xbox Game Pass ciepło przyjęte przez recenzentów. Pierwsze oceny w sieci

As Dusk Falls

Jeszcze dzisiaj do Xbox Game Pass trafi As Dusk Falls. Premiera gry stworzonej przez zespół należący do inicjatywy Xbox Game Studios powinna mieć miejsce mniej więcej o 18:00 czasu polskiego, więc spójrzmy na oceny owej produkcji, aby dowiedzieć się, czy warto poświęcać temu tytułowi czas.

Recenzje As Dusk Falls zwiastują ciekawą opowieść dla opłacających Xbox Game Pass

As Dusk Falls – trailer

As Dusk Falls to przygodówka, w której główną rolę odgrywa podejmowanie ważnych decyzji. Scenariusz został przygotowany przez współtwórczynię hitów od Quantic Dream (pracowała nad Heavy Rain czy Beyond: Two Souls), co doskonale widać w opiniach recenzentów – interaktywny dramat jest chwalony przede wszystkim za angażujący, nieprzewidywalny scenariusz z dobrze nakreślonymi bohaterami. Wbrew pozorom bardzo dobrze wypada także styl artystyczny, przypominający komiks.

As Dusk Falls dostaje natomiast baty za sterowanie kontrolerem. Mechanika śledztw ma czasami irytować przez to, że kolejne wybory podejmujemy z pomocą analoga, aniżeli d-pada (tzw. krzyżaka). Jest to dość dziwne rozwiązanie, rzadko kiedy używane przez twórców.

Przykładowe oceny As Dusk Falls:

  • GN – 9/10
  • GameSpot – 9/10
  • TheSixthAxis – 9/10
  • GamesRadar+ – 8/10
  • Sirus Gaming – 8/10
  • GameSpew – 7/10
  • GameByte – 7/10
  • VGC – 4/10

Sprawdź także: Komendy CS:GO

Mimo kilku nieprzychylnych ocen, jak ta od redakcji VGC, która najbardziej narzekała na „okropne sterowanie”, As Dusk Falls zostało dość ciepło przyjęte przez recenzentów. Osoby lubiące emocjonalne historie z wyborami powinny przyjrzeć się produkcji studia Interior/Night – jak zostało to wyżej podkreślone, gra dzisiaj będzie dostępna w Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z