Assassin’s Creed 4: Black Flag znika ze Steama. Ubisoft aktualizuje grę, czy… zapowie remake?

Assassin's Creed 4: Black Flag

O potencjalnym remake’u Assassin’s Creed 4: Black Flag pisaliśmy już kilka miesięcy temu, gdy pojawiły się przecieki o pracach nad unowocześnieniem pirackiej przygody. Niestety – do tej pory Ubisoft nie pokusił się o potwierdzenie tych informacji. Kto wie, być może jednak firma zmieniła zdanie i wkrótce będą mieć dla fanów dobre wieści – a przynajmniej taką można mieć nadzieję, patrząc na kartę oryginalnej gry na Steamie.

Assassin’s Creed 4: Black Flag już nie kupimy na Steamie. Co to może oznaczać?

Zwiastun Assassin’s Creed 4 Black Flag

Assassin’s Creed 4: Black Flag, przez wielu fanów serii uważana za najlepszą odsłonę, jaka do tej pory powstała, nie jest obecnie możliwa do kupienia na platformie Steam. Gra zniknęła również z pakietu Steam Assassin’s Creed Bundle, który obejmuje wszystkie większe produkcje z cyklu. To dość nietypowe posunięcie Ubisoftu wywołało różne spekulacje, w tym możliwość zapowiedzenia remake’u tytułu.

Jak zaobserwował serwis PCGamesN, Assassin’s Creed 4: Black Flag nie jest dostępny na Steamie od dzisiaj, jednak nadal można go kupić w sklepie Ubisoftu. Możliwe więc, że usunięcie gry z platformy Valve nie ma żadnego związku z pojawieniem się unowocześnionej wersji gry. W końcu niekiedy produkcje są tymczasowo wycofywane ze Steama, np. gdy deweloperzy naprawiają błędy techniczne lub wprowadzają spore aktualizacje.

Z drugiej jednak strony, jak zauważa redaktor PCGamesN, oryginalna wersja Assassin’s Creed 3 również została swojego czasu usunięta ze Steama, a następnie pojawił się jej remaster. Czy w tym wypadku będzie podobnie? Redakcja serwisu skontaktowała się już w tej sprawie z Ubisoftem, jednak na ten moment odpowiedzi brak.

Zobacz także: Gry podobne do God of War

Kup Assassin’s Creed Mirage

Na koniec przypomnijmy, że fani serii Assassin’s Creed nie mają na razie powodów do narzekań. Przed nimi, wcześniejsza niż się spodziewano, premiera kolejnej odsłony cyklu. Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje już 5 października 2023 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.