Assassin’s Creed Black Flag zyskuje na fiasko Skull and Bones. Zainteresowanie 10-letnią grą rośnie

Assassin's Creed Black Flag Skull and bones

Ciężko powiedzieć, żeby tworzone przez długie lata Skull and Bones było produkcją całkowicie udaną, która odnosi sukcesy. Mimo zapewnień CEO Ubisoftu jakoby była to gra AAAA, gracze mają do niej raczej chłodne podejście, a według ostatnich informacji w tytule tym nie bawi się nawet milion osób. Jedno jednak najnowsza piracka pozycja od francuskiego wydawcy robi dobrze, choć raczej nie tego się spodziewano.

Skull and Bones motywuje graczy do… powrotu do Creed Black Flag

Assassin's Creed Black Flag SteamDB
Statystyki Assassin’s Creed Black Flag w serwisie SteamDB

Przyglądając się statystykom z portalu SteamDB można zauważyć, że od momentu premiery Skull and Bones wielką popularnością cieszy się inna gra Ubisoftu, a mianowicie Assassin’s Creed Black Flag. Do 16 lutego w tytule tym bawiło się mniej niż 1000 osób jednocześnie, ale po tej dacie widać zauważalny wzrost i w szczytowym momencie w produkcję tę grało ponad 3,5 tys. graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sytuacja zdaje się po prostu zabawna, zwłaszcza że przygody Edwarda Kenway’a debiutowały ponad dekadę temu i naturalnie miały zdecydowanie mniejszy budżet produkcyjny niż Skull and Bones.

Jak więc widać, premiera Skull and Bones nie jest do końca takim rozczarowaniem i można dostrzec w niej pewien pozytyw. Co prawda nie zadowoli on włodarzy Ubisoftu, którzy liczyli na odpowiednio wysoką sprzedaż „gry AAAA”, ale sytuacja może dać im jasny sygnał, czego realnie oczekują gracze. W końcu chyba nikt nie obraziłby się za porządny remake, albo chociaż remaster kultowego Black Flag.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.