Assassin’s Creed Infinity jako subskrypcja z mikropłatnościami? Ubisoft może znowu rozczarować

Assassin's Creed Infinity

Od pewnego czasu insiderzy będący blisko Ubisoftu przekazują całkiem ciekawe wieści na temat projektu Assassin’s Creed Infinity. Ma być to swego rodzaju HUB dla gier z tej serii, który założeniami może przypominać nieco to, co od jakiegoś czasu znają fani serii Call of Duty. Okazuje się jednak, że plany francuzów względem tej inicjatywy mogą być wysoce rozczarowujące dla wielu entuzjastów, głównie ze względu na bardzo agresywny model monetyzacji.

Assassin’s Creed Infinity może trafić do rąk graczy w formie subskrypcji z mikropłatnościami

Znany insider kryjący się pod pseudonimem j0nathan, który od kilku lat regularnie dzieli się zakulisowymi informacjami na temat planów Ubisoftu, ujawnił ostatnio nowe szczegóły na temat Assassin’s Creed Infinity. Według jego najlepszej wiedzy francuski wydawca ma udostępnić tę usługę w ramach subskrypcji, jednocześnie nastawiając całość na mikropłatności wewnątrz niej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Insider przyrównał AC Infinity do Xbox Game Passa głównie ze względu na subskrypcyjny charakter, który wymagałby od graczy regularnych opłat za gry. W ramach płatności cyklicznych gracze mieliby dostęp do starszych odsłon serii Assassin’s Creed, ekskluzywnych skórek oraz DLC, które trafiałyby do gier Ubisoftu w przyszłości.

Jeśli to, co mi powiedziano, jest prawdą, Assassin’s Creed Infinity będzie dość nastawione na mikrotransakcje, z miesięczną subskrypcją (trochę jak GamePass), która zapewni dostęp do wszystkich starych gier AC (nie jestem pewien co do nowych), w przyszłości DLC, jedna ekskluzywna skórka/przedmiot na miesiąc itp.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdybyśmy zobaczyli, ile Ubisoft zarobił na większości płatnych skórek do Odysei i Valhalli, ale będzie jeszcze gorzej…

j0nathan

Wizja tego rodzaju usługi nie brzmi szczególnie zachęcająco, szczególnie że byłaby to kolejna gamingowa subskrypcja, którą trzeba byłoby opłacać. Sytuacji nie poprawia wizja mikropłatności, które tym bardziej mogą zostać odebrane negatywnie, choć w przeszłości przekonaliśmy się, że zawsze znajdą się tacy gracze, którzy to kupią. Czy tak będzie i tym razem? Tego dowiemy się już niebawem.

Źródło: Twitter/X: j0nathan

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.