Assassin’s Creed IV Black Flag na razie bez odświeżenia? Ubisoft tłumaczy czemu gra zniknęła za Steam

Assassin's Creed Black Flag

W miniony czwartek informowaliśmy, że Assassin’s Creed IV Black Flag zniknął ze sklepu Steam w niekoniecznie jasnych okolicznościach. Wielu zaczęło upatrywać w tym ukrytej zapowiedzi odświeżenia przygód kapitana Edwarda Kenway’a. Okazuje się jednak, że powód jest znacznie bardziej pragmatyczny i mniej optymistyczny niż wielu zakładało.

Assassin’s Creed IV Black Flag zniknęło ze Steam z powodu błędu

Assassin’s Creed IV Black Flag — trailer

Od czwartku Assassin’s Creed IV Black Flag pozostaje pozycją niedostępną w sklepie Steam, a dla wielu jest to jasny sygnał, że Ubisoft szykuje się do zapowiedzi remastera lub remake’u tej pozycji. Okazuje się jednak, że powód jest nieco mniej ekscytujący, bo gra zniknęła z dystrybucji Valve z powodu błędu. Francuski wydawca wyjaśnił całe zamieszanie w następujący sposób:

Jesteśmy świadomi tego, że Assassin’s Creed Black Flag jest obecnie niedostępny do kupienia na Steam. Ma to związek z błędem technicznym. Nasze ekipy pracują nad znalezieniem rozwiązania tego problemu tak szybko, jak to tylko możliwe.

Fragment komunikatu Ubisoftu

Zdecydowanie nie są to zbyt dobre wieści, bo nie zwiastują żadnego nowego wydania pozycji rozgrywającej się w złotej erze piractwa. Najwidoczniej francuski wydawca nie zamierza w najbliższym czasie wracać na XVIII-wieczne Karaiby, a szkoda, bo byłaby to nie lada gratka.

Przeczytaj też: Gry podobne do God of War

Kup Assassin’s Creed Mirage

Nie oznacza to jednak, że kapitan Edward Kenway pozostawiony zostanie na pastwę losu, bo do tej pory francuski wydawca nie przedstawił żadnego oficjalnego stanowiska w sprawie potencjalnego odświeżenia. Nie jest to może to, czego spodziewali się gracze, ale nadzieja zawsze umiera ostatnia, prawda?

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.