Assassin’s Creed: Liberation HD nie zostanie odebrane graczom, którzy kupili grę. Ubisoft wyjaśnia zamieszanie

Assassin's Creed: Liberation HD

Dziś z rana informowaliśmy, że trzy lubiane gry Ubisoftu najprawdopodobniej już wkrótce staną się niegrywalne. Wynikało tak z informacji na Steamie, jednak po ogromnej fali krytyki Ubisoft odniósł się do sytuacji i uspokoił graczy. Osoby, które nabyły Assassin’s Creed: Liberation HD i inne starsze gry francuskiego studia wciąż będą mogły w nie grać.

Assassin’s Creed: Liberation HD zostaje w rękach graczy

Zwiastun Assassin’s Creed: Liberation HD

Na stronie Assassin’s Creed: Liberation HD i kilku innych gier Ubisoftu na Steamie pojawiła się informacja, że wraz z dniem 1 września 2022 roku produkcje przestaną być dostępne dla graczy. Krótko po tym, jak wspomniana informacja obiegła świat, na francuskie studio wylała się fala hejtu. Na szczęście w sprostowaniu dla IGN firma wytłumaczyła zamieszanie i uspokoiła, że gry nie zostaną odebrane graczom, którzy je kupili.

Przeczytaj też: Komendy CS:GO

Jedynym, co zmieni się wraz z dniem 1 września, będzie stan serwerów i DLC w wyszczególnionych na stronie Ubisoftu produkcjach. Tryby wieloosobowe zostaną wyłączone, DLC-ki przestaną być dostępne do pobrania, ale w kampanie singleplayer wciąż będzie można grać — dotyczy to m.in. tytułowego Assassin’s Creed Liberation HD. Ubisoft dodał, że współpracuje z partnerami takimi jak Steam, aby zaktualizować mylące informacje. Na moment publikacji niniejszego newsa wzmianki o zablokowaniu dostępu do niektórych gier Ubisoftu wciąż widnieją na platformie Valve.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.