Wygląda na to, że 3 lubiane gry Ubisoftu wkrótce staną się niegrywalne

Assassin's Creed Liberation HD

W poprzednim tygodniu Ubisoft przedstawił listę składającą się z ośmiu gier w wersji na Xbox 360, w których dokładnie 1 września zostaną wyłączone funkcje sieciowe. Okazuje się, że to nie wszystkie produkcje, które zostaną ograniczone przez samego wydawcę – do listy dołączą najprawdopodobniej trzy tytuły na PC.

Assassin’s Creed Liberation HD, Space Junkies i Silent Hunter 5 zostaną zablokowane przez Ubisoft

Assassin’s Creed Liberation HD – trailer

Wiadomo teraz, że do zestawienia dołączy również Silent Hunter 5, Space Junkies oraz Assassin’s Creed Liberation HD. Wszystko wskazuje na to, że te produkcje będą kompletnie niegrywalne od 1 września, czyli dnia, w którym ma dojść do wyłączenia serwerów w wyżej wymienionych pozycjach.

Sprawdziła to redakcja PC Gamera, która po wejściu na kartę Steam przeznaczoną dla Assassin’s Creed Liberation HD, Space Junkies lub Silent Hunter 5 zauważyła, że na stronie widnieje adnotacja (dodana na platformie Valve na prośbę Ubisoftu), informującą o tym, że owe gry staną się niedostępne po 1 września 2022 roku.

Sprawdź także: Prawdopodobna oferta PS Plus Extra i Premium na lipiec

Uniemożliwienie rozgrywki w Assassin’s Creed Liberation HD i Silent Hunter 5 nawet osobom, które zakupiły te gry w przeszłości, byłoby sprzeczne z pierwotnym oświadczeniem Ubisoftu o tym, że rzeczony ruch uniemożliwiłby wyłącznie rozgrywkę sieciową (Space Junkies to gra multiplayerowa, więc tutaj wszystko się zgadza).

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z