Assassin’s Creed Mirage pod ostrzałem! Jedna z opcji graficznych naprawdę irytuje graczy

Assassin's Creed Mirage Basim

Assassin’s Creed Mirage zebrało całkiem niezłe recenzje, ale – ku niezadowoleniu graczy – za sprawą premierowej aktualizacji do pecetowej wersji najnowszej odsłony popularnej serii Ubisoftu dodano Denuvo. Okazuje się jednak, że to nie jedyna decyzja francuskiej firmy, która budzi kontrowersje. Od kilku dni użytkownicy narzekają na obecność jednej z opcji graficznych, której w przygodach Basima nie da się wyłączyć.

Gracze Assassin’s Creed Mirage domagają się możliwości wyłączenia jedną z opcji graficznych

Assassin’s Creed Mirage – prezentacja działania aberracji chromatycznej

Mowa tutaj o aberracji chromatycznej, która w założeniu ma zwiększać realizm oprawy wizualnej i immersję. Niestety w przypadku Assassin’s Creed Mirage wspomniana opcja graficzna nie prezentuje się najlepiej. Użytkownicy zaznaczają, że krawędzie obiektów są zbyt rozmazane, przez co całość wygląda średnio i dodatkowo męczy wzrok.

Gracze domagają się rozwiązania problemu i dodania możliwości wyłączenia aberracji chromatycznej w Assassin’s Creed Mirage. Niewykluczone, że najnowsza odsłona serii Assassin’s Creed doczeka się wkrótce takiej opcji. Na oficjalnym kanale gry na Discord jeden z pracowników Ubisoftu dodał wspomnianą prośbę do listy zadań, które mogą zostać uwzględnione przez deweloperów w trakcie przygotowywania aktualizacji.

Zobacz też: Ranking najlepszych monitorów do gier

Użytkownicy komputerów osobistych nie muszą jednak czekać na reakcję Ubisoftu. Jeden z graczy postanowił bowiem wziąć sprawy w swojej ręce i przygotował modyfikację, która pozwala wyłączyć aberrację chromatyczną w Assassin’s Creed Mirage. Mod dostępny jest w serwisie NexusMods, gdzie znajduje się również instrukcja jego instalacji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.