Assassin’s Creed Mirage bez ogromnej mapy! Seria wraca do korzeni pod wieloma względami

Assassin's Creed Mirage

Podczas tegorocznego Ubisoft Forward francuski producent przedstawił długo wyczekiwane materiały z nadchodzącego Assassin’s Creed Mirage. Ostatnie trzy tytuły z serii – Origins, Odyssey i Valhalla – charakteryzował ogromny, otwarty świat, jednak tym razem twórcy obrali inny kierunek. Zapowiadany przez Ubisoft powrót do korzeni Assassin’s Creed ma bowiem oznaczać także bardziej skoncentrowaną i nieprzytłaczającą rozmiarem mapę w Assassin’s Creed Mirage.

Mapa w Assassin’s Creed Mirage ma być znacznie mniejsza. Przypomni te ze starszych tytułów serii

Rozmowa na kanale Easy Allies

W niedawno opublikowanym na YouTube’owym kanale Easy Allies materiale Michael Huber podzielił się informacjami przekazanymi od deweloperów z Ubisoftu. Jak dowiedział się mężczyzna, według twórców mapa miasta Bagdad w Assassin’s Creed Mirage będzie mniej więcej tak duża jak Konstantynopol w Assassin’s Creed Revelations i Paryż w Assassin’s Creed Unity. Chociaż obie wcześniejsze mapy były już spore, zdaje się, że gracze obawiający się zbyt obszernego Mirage’a mogą odetchnąć z ulgą.

Fani wyczekujący przygód w Bagdadzie mogą przygotować się również na krótsze doświadczenie z grą. Ubisoft stawia tym razem na mniej rozbudowaną produkcję, o czym może świadczyć nie tylko zmniejszona mapa, ale też szacowany czas gry. Według niektórych doniesień ukończenie Mirage’a ma nastąpić szybciej niż w przypadku Assassin’s Creed Odyssey czy Valhalla, oscylując w granicach 15-20 godzin. Wygląda na to, że francuski producent rzeczywiście rozmiarami przybliży nadchodzącą kontynuację serii do wcześniejszych jej odsłon.

Zobacz też: Kody do Wiedźmin 3

Kup Assassin’s Creed Mirage

Na ten moment pozostaje nam mieć nadzieję, że Ubisoft dostarczy dopracowany i interesujący produkt ze wciągającą rozgrywką. Przypominamy, że Assassin’s Creed Mirage ukaże się 12 października 2023 roku na PC oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.