Assassin’s Creed Mirage będzie nie tylko bawić, ale i uczyć. Ubisoft potwierdza gratkę dla fanów historii

Assassin's Creed Mirage

Gry z cyklu Assassin’s Creed od zawsze powiązane były (mniej lub bardziej) z historią miejsc w których rozgrywała się akcja poszczególnych części. W pewnym momencie deweloperzy postanowili nawet zaimplementować do nowszych odsłon pewną formę encyklopedii, dzięki której ciekawscy gracze mogli poznawać bliżej prawdziwe dzieje obszarów czy budynków, które odwiedzali. Nie inaczej będzie w przypadku zbliżającego się wielkimi krokami Assassin’s Creed Mirage.

Assassin’s Creed Mirage zaoferuje graczom rozbudowaną encyklopedię IX-wiecznego Bagdadu

W najnowszym wpisie na blogu Ubisoftu potwierdzone zostało, że w Assassin’s Creed Mirage znajdzie się encyklopedia, która umożliwi graczom poznanie historii IX-wiecznego Bagdadu. Francuski wydawca, tworząc całe to kompendium, skorzystał z pomocy zarówno historyków, jak i ekspertów zajmujących się właśnie tym okresem historycznym. Oznacza to, że nie będziemy musieli przesadnie martwić się o poziom merytoryczny encyklopedycznych wpisów.

Od samego początku mieliśmy ambitne założenie: pomóc graczom lepiej zrozumieć świat Bagdadu z IX wieku, świat, który jest rzadko reprezentowany w kulturze popularnej.

dr Raphaël Weyland — konsultant Ubisoft Montreal

Poza wartością czysto naukową funkcja ta zaoferuje graczom dodatkowe nagrody. Dla najwytrwalszych „poszukiwaczy historii”, którzy skompletują wszystkie wpisy w leksykonie przewidziane zostały dodatkowe gratyfikacje dla Basima, choć na ten moment nie jest jasne, o czym dokładnie mowa.

Przeczytaj też: Gry point and click

Kup Assassin’s Creed Mirage

Mimo że cały projekt encyklopedii w Assassin’s Creed Mirage jest raczej formą ciekawostki dla entuzjastów historii, tak nie można odmówić specjalistom z Ubisoftu poziomu dopracowania niektórych, udostępnionych już wpisów. Pozostaje mieć nadzieje, że pozostała część produkcji będzie stała na równie wysokim poziomie. O tym jednak przekonamy się po premierze, która nastąpi już 12 października 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.