Mikrotransakcje w Assassin’s Creed Mirage wyjaśnione! Nie będzie płacenia za blokowanie reklam

Assassin's Creed Mirage

Wczoraj pojawiły się niepokojące doniesienia, jakoby Assassin’s Creed Mirage miało posiadać system mikrotransakcji. Sprawa urosła do takiej wagi, że aż odniósł się do niej sam Ubisoft. Firma przekazała nam mianowicie informacje o pakietach kosmetycznych do zakupu, ale… przynajmniej nie będziemy płacić za AdBlocka w growym wydaniu.

Mikrotransakcje w Assassin’s Creed Mirage sprowadzą się do płacenia za elementy kosmetyczne

Zwiastun Assassin’s Creed Mirage

Wątpliwości na temat mikrotransakcji w Assassin’s Creed Mirage narosły ze względu na ocenę niemieckiej agencji ratingowej. USK podało bowiem, że gra będzie zawierać opcje bezpośredniego zakupu dodatkowej zawartości, wliczając w to dodatkowe poziomy, skórki, wirtualne monety, walutę w grze, subskrypcje i ulepszenia w stylu wyłączenia reklam.

Teraz wiemy już, że większość z tych elementów była tylko wyliczeniem potencjalnych mikropłatności, które ewentualnie mogą pojawiać się w grach. Ubisoft przekazał bowiem, że w przypadku Assassin’s Creed Mirage te ograniczą się „jedynie” do opłat za pakiety kosmetyczne.

Gra nie zawiera żadnego dedykowanego modelu subskrypcji i nie zawiera żadnej formy reklamy poza tradycyjnymi wiadomościami w grze, oferującymi informacje o AC Mirage i serii AC.

Niektóre opcjonalne pakiety kosmetyczne będzie można kupić bezpośrednio w sklepach firmowych w momencie premiery – ale podzielimy się nimi w nadchodzących tygodniach!

Rzecznik Ubisoftu

Cóż, większość graczy ucieszy się przynajmniej, że odsłona obiecywana jako powrót do korzeni serii nie stanie się grą-usługą. Ani tym bardziej słupem reklamowym.

Zobacz też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Assassin’s Creed Mirage

Tymczasem przypomnijmy, że Assassin’s Creed Mirage pojawi się na rynku w październiku 2023 roku. Gra będzie dostępna na PC, PS4, PS5, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.