W Assassin’s Creed Mirage zabraknie ważnego elementu znanego z serii. Fani parkouru mogą być zawiedzeni

Assassin's Creed Mirage

Już w październiku zadebiutuje oczekiwany Assassin’s Creed Mirage, który ma powrócić do korzeni popularnej serii. Dyrektor kreatywny gry Stephane Boudon wziął natomiast niedawno udział w popularnej na portalu Reddit sesji pytań i odpowiedzi AMA, udzielając na temat gry kilku informacji. Jak się okazuje, w Assassin’s Creed Mirage zabraknie pewnej opcji związanej z parkourem, którą ze starszych odsłon pamiętają miłośnicy serii.

System parkour w Assassin’s Creed Mirage nie umożliwi wykonywania odskoków znanych z poprzednich odsłon serii

Na portalu Reddit w trakcie sesji AMA (Ask Me Anything) dyrektor kreatywny Stephane Boudon odpowiedział na kilka pytań dotyczących nadchodzącej produkcji Ubisoftu. Jak wyjawił Boudon, mechanika parkour w Assassin’s Creed Mirage nie będzie umożliwiała wykonywania ruchów znanych jako back eject i side eject, czyli odskoków ze ściany do tyłu oraz w bok. Ruchy te pozwalały na bardziej swobodne i płynne przemieszczanie się po otoczeniu, co możemy pamiętać z poprzednich odsłon gry.

Parkour w Assassin’s Creed Unity – odskok w tył

Stephane Boudon wyjaśnił, że choć odskoki w tył i w bok nie są częścią systemu parkouru w Mirage, zespół pracował nad dopracowaniem szczegółów, aby zapewnić graczom jak najlepszą kontrolę nad głównym bohaterem, Basimem. Jak podkreślił dyrektor kreatywny, deweloperzy wciąż pracują nad nową wersją systemu parkouru, inspirując się innymi częściami z serii, aby „wzmocnić poczucie kontroli, płynności i zwinności podczas przemierzania Bagdadu”.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup Assassin’s Creed Mirage

Brak odskoków w tył i w bok może jednak spowodować wśród wielu fanów rozczarowanie. Twórcy zapewniali, że przy tworzeniu najnowszej odsłony inspirują się starszymi częściami serii, jednak najwyraźniej ten element nie został wzięty pod uwagę. System parkour w Assassin’s Creed Mirage będziemy mogli przetestować gdy gra zadebiutuje 12 października 2023 roku na PC oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.