Ubisoft wyjaśnia zamieszanie wokół „prawdziwego hazardu” w Assassin’s Creed Mirage

Assassin's Creed Mirage Basin

Kilka godzin temu informowaliśmy, że Assassin’s Creed Mirage będzie grą przeznaczoną wyłącznie dla dorosłych ze względu na „drastyczną przemoc” i „prawdziwy hazard”. To drugie określenie sprawiło, że część graczy zaczęła obawiać się o obecność niechcianych mikrotransakcji w nadchodzącym tytule Ubisoftu. Francuski deweloper postanowił dość szybko wyjaśnić całe zamieszanie wokół swojego tytułu.

REKLAMA

Assassin’s Creed Mirage co prawda bez „prawdziwego hazardu”, ale także bez oficjalnej klasyfikacji PEGI

Assassin's Creed Mirage Sklep Microsoft
Karta produktu Assassin’s Creed Mirage w Sklepie Microsoft

Ubisoft dość szybko zdementował informacje, jakoby w Assassin’s Creed Mirage miały występować jakiekolwiek lootboxy czy inne formy hazardu za prawdziwe pieniądze. Według komunikatu, jaki wystosował deweloper, wiele sklepów oferujących ich produkcję w przedsprzedaży błędnie ją przedstawiło, zakładając, że gra przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych. Okazuje się, że produkcja ta tak naprawdę nadal oczekuje na odpowiednią klasyfikację nadawaną przez PEGI.

Jak widać na powyższej grafice, Microsoft zaktualizował już kartę produktu, gdzie zamiast określenia „prawdziwy hazard” pojawiło się zdanie „zakupy w grze”. Co ciekawe klasyfikacja wiekowa tytułu nadal pozostała niezmieniona.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

Oznacza to, że Assassin’s Creed Mirage nie będzie kusić graczy żadną formą hazardu, a jedynie opcjonalnymi zakupami konkretnych przedmiotów. Trzeba przyznać, że cała sytuacja wyglądała dość kuriozalnie, ale komunikat Ubisoftu zdaje się, uspokoił wielu graczy czekających na tę produkcję. Z kronikarskiego obowiązku warto przypomnieć, że Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S w 2023 roku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!