W Assassin’s Creed Mirage nie znajdziemy starego systemu walki z kontratakami. Walka będzie bliższa Valhalli

Assassin's Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage zostało zapowiedziane podczas wrześniowego Ubisoft Forward. Ujawnienie produkcji wywołało bardzo pozytywne emocje wśród społeczności, bo deweloperzy zdążyli już potwierdzić, że gra będzie czerpała garściami z pierwszych odsłon serii. Nie tyczy się to jednak walki.

Trzy rodzaje broni i krytyczne ciosy ukrytym ostrzem w AC Mirage

Assassin’s Creed Mirage – JorRaptor

O szczegółach systemu walki opowiedział YouTuber JorRaptor, który poświęca swój kanał w pełni marce o zakapturzonych zabójcach. Porozmawiał on z Jeanem Luca Salą – dyrektorem artystycznym AC Mirage – który ujawnił, iż walka w historii Basima nie będzie oparta na kontratakach, tak jak miało to miejsce chociażby w przygodach Ezio.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Starcia w AC Mirage mają być podobne do tych znanych z Valhalli, aczkolwiek wszystkie ruchy bohatera zostały opracowane od podstaw, dzięki czemu Basim będzie szybszy i ogólnie mobilniejszy, co ma sprawić, iż wymieszanie parkouru z walką stanie się prostsze niż w przypadku wywołanej już wyżej Valhalli.

Przeczytaj też: Jaki zasilacz do komputera kupić?

Potwierdzono również to, że ukryte ostrze będzie zabójcze – jeden pojedynczy atak z tego narzędzia będzie śmiertelny dla każdego przeciwnika. Oprócz tej broni skorzystamy jeszcze wyłącznie z miecza oraz sztyletu.

O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.