Assassin’s Creed Mirage z poważnymi problemami w produkcji? Niepokojące wieści na temat przygód Basima

Assassin's Creed Mirage Basin

Na początku maja pojawiła się całkiem ciekawa informacja według której Assassin’s Creed Mirage powinno zadebiutować już niebawem, bo w sierpniu 2023 roku. Teraz jednak znany branżowy insider — Tom Henderson — przekazał graczom niezbyt dobre wieści. Czyżby przygoda Basima miała pojawić się w późniejszym czasie?

Assassin’s Creed Mirage miało zostać wewnętrznie opóźnione przez Ubisoft

Zgodnie z krótkim wpisem pozostawionym przez Hendersona Assassin’s Creed Mirage miało zostać „wewnętrznie opóźnione”. Oznacza to, że dotychczasowy termin premiery ustanowiony najprawdopodobniej na sierpień bieżącego roku został przesunięty dopiero na październik, a więc dwa miesiące później.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie inna gra oparta o tę franczyzę — Assassin’s Creed Nexus — która ma wykorzystywać technologię VR, również zaliczyła podobny poślizg, lecz tutaj Henderson poza stwierdzeniem, że debiut został przeniesiony „o kilka miesięcy”, nie zdradził nic więcej.

Przeczytaj też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Na pewno nie są to pozytywne informacje, zwłaszcza że Assassin’s Creed Mirage jest dla wielu osób niezwykle oczekiwaną produkcją, która ma na nowo przywrócić niektórym wiarę w tę markę. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że nawet jeśli faktycznie gra zaliczyła obsuwę, to ten dodatkowy czas poświęcony zostanie na jak najlepsze dopracowanie tego dzieła.

Na pewno wszystkiego dowiemy się podczas nadchodzącego wydarzenia Ubisoft Forward Live, które zaplanowane zostało na 12 czerwca 2023 roku.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.