Wygląda na to, że poznaliśmy termin premiery Assassin’s Creed Mirage! Lot do Bagdadu coraz bliżej

Assassin's Creed Mirage

Ostatnie lata dla Ubisoftu nie są najlepsze pod względem finansowym. Francuzi w 2023 roku przesunęli ponownie Skull and Bones oraz anulowali kilka mniejszych projektów, a także, ze względu na cięcia kosztów, zamknęli m.in. polski oddział. Pomimo problemów finansowych francuskiego studia, otrzymaliśmy wyciek, który sugeruje, że najnowsza część Asssasin’s Creed — Mirage — zadebiutuje już wkrótce.

Termin premiery Assassin’s Creed Mirage ujawniony?

Assassin's creed mirage wyciek daty premiery
Zdjęcie udostępnione przez użytkownika Reddita

Pod koniec marca znany insider – ScriptLeaksR6 – poinformował, że Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje dopiero w 2024 roku, a sama produkcja działa na starym silniku. Plotka ta została bardzo szybko zdementowana przez Toma Hendersona — znanego branżowego informatora. Według jego źródła premiera najnowszego AC ma odbyć się już w sierpniu, a oficjalne ogłoszenie miało nastąpić podczas targów E3. „Miało”, ponieważ targi zostały odwołane, ale Francuzi już wcześniej zapowiedzieli własne wydarzenie — Ubisoft Forward Live.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz jednak mamy do czynienia z kolejnym potwierdzeniem terminu premiery Assassin’s Creed Mirage. Użytkownik Reddita, podający się za pracownika GameSpot, udostępnił zdjęcie, na którym widać daty premier różnych gier, w tym właśnie kolejnej części serii AC. Według tego wycieku premiera Assassin’s Creed Mirage ma odbyć się w sierpniu 2023 roku, co pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami. Oprócz tego na zdjęciu możemy zobaczyć miniaturkę Skull and Bones, ale niestety nie jesteśmy w stanie dojrzeć daty premiery.

Jak wiadomo Assassin’s Creed Mirage po Origins, Odyssey oraz Valhalli, ma wrócić do korzeni i zrezygnować z otwartego świata oraz elementów RPG. Rozgrywka ma mieć miejsce w Bagdadzie, w którym będziemy mogli zwiedzić 4 rozległe dzielnice. Tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie, a fanów może ucieszyć, że najnowsza część będzie opierać się na działaniu w ukryciu.

Zobacz też: Najlepsze słuchawki gamingowe

Pokazu Assassin’s Creed Mirage możemy się spodziewać podczas Ubisoft Forward Live – 12 czerwca 2023 roku. Produkcja Ubisoftu zmierza na Xboxy Series X|S, Xboxa One, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz PC.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.