11 gier z serii Assassin’s Creed jest w produkcji lub w planach! Długa lista nadchodzących tytułów

Assassin's Creed Jade

Ostatnio pojawiły się plotki na temat planowanego lub rozpoczętego przez Ubisoftu remake’u Assassin’s Creed 4 Black Flag, co stanowiłoby pierwsze pełnoprawne odświeżenie gry w serii. Decyzja o wyborze tej części jako potencjalnego remake’u wydaje się niezwykle trafna, szczególnie biorąc pod uwagę, jak bardzo gracze upodobali sobie tę odsłonę. Dodatkowo podobno na różnych etapach prac i planowania znajduje się jeszcze 11 innych produkcji z serii.

W produkcji lub w planach może być 11 gier z serii Assassin’s Creed. Pojawiła się obszerna lista planowanych tytułów

Zwiastun Assassin’s Creed Mirage

Niedawno udostępniony raport wskazuje na to, że Ubisoft nie zamierza zwalniać tempa. Tom Henderson z Insider Gaming przekazał bowiem, że w przygotowaniu lub w planach może być aż 11 kolejnych gier, które ukażą się w ramach serii Assassin’s Creed. Choć lista może wydawać się niezwykle długa, nie wszystkie wyróżnione pozycje to wysokobudżetowe produkcje.

Lista gier z serii Assassin’s Creed znajdujących się według informatorów w produkcji lub w planach:

 1. Assassin’s Creed Mirage – gra single-player, w produkcji, premiera 12 października 2023 roku
 2. Assassin’s Creed Nexus – gra VR, w produkcji, premiera w 2023 roku
 3. Assassin’s Creed Codename Jade – gra mobilna, w produkcji, spodziewana premiera w 2023 roku
 4. Assassin’s Creed Codename Red – gra single-player, w produkcji, źródła sugerują premierę w 2024 roku
 5. Assassin’s Creed Codename Hexe – gra single-player, w pre-produkcji, spodziewana premiera w 2025/2026 roku
 6. Assassin’s Creed Codename Invictus – gra multiplayer, w pre-produkcji, spodziewana premiera w 2025/2026 roku
 7. Assassin’s Creed Codename Nebula – gra single-player, na etapie planowania, data premiery nieznana
 8. Assassin’s Creed Codename Raid – gra multiplayer, na etapie planowania, data premiery nieznana
 9. Assassin’s Creed Codename Echoes – gra multiplayer, na etapie planowania, data premiery nieznana
 10. Assassin’s Creed Nexus 2 – gra VR, w trakcie rozmów, data premiery nieznana
 11. Assassin’s Creed 4: Black Flag Remake – gra single-player, prawdopodobnie zatwierdzona właśnie przez Ubisoft, data premiery nieznana

Część z podanych tytułów z pewnością nie jest obca osobom, które śledzą poczynania Ubisoftu, ale pojawiło się także kilka nowych, planowanych produkcji. Jak twierdzi Insider Gaming, za kolejne gry, które nie posiadają na liście daty premiery, mają odpowiadać kolejno oddziały Ubisoft Sofia, Chengdu oraz Annecy.

Projekt „Nebula” według informatorów ma mieć miejsce w Indiach, Imperium Azteków oraz regionie Morza Śródziemnego. „Raid” z kolei ma być kooperacyjnym, darmowym tytułem PvE i ma zawierać postacie z uniwersum Assassin’s Creed. „Echoes” został natomiast opisany jako multiplayer wykorzystujący Ubisoft Scalar – technologię opartą na możliwościach przetwarzania w chmurze.

Zobacz też: Co to jest eGPU?

Kup Assassin’s Creed Mirage

Patrząc na raport, wiele wskazuje na to, że deweloperzy z Ubisoftu mogą mieć ręce pełne roboty, a na graczy powinno czekać wiele nowości. Przypominamy również, że najmniej czasu dzieli nas od premiery nadchodzącego Assassin’s Creed Mirage. Produkcja zadebiutuje bowiem 12 października na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.