Remake Assassin’s Creed IV: Black Flag kwestią czasu? Ubisoft może wrócić do swojego dawnego hitu

Assassin's Creed IV: Black Flag

Należy przyznać, że Assassin’s Creed IV: Black Flag był miłą odskocznią od typowych „Asasynów”. Piracka wariacja na temat serii zgromadziła sporo wiernych fanów, którzy regularnie do niej wracają. Nic więc dziwnego, że być może Ubisoft zapowie jej remake.

Ubisoft pracuje nad Assassin’s Creed IV: Black Flag Remake?

Zwiastun Assassin’s Creed IV: Black Flag

Nie ma potrzeby regulowania monitora – Ubisoft rzeczywiście może pracować nad Assassin’s Creed IV: Black Flag Remake. Do całej sprawy dotarli dziennikarze Kotaku.

Ich dwa źródła nie chcą się ujawniać, ale i tak przekazały nam dosyć ciekawe informacje. Zgodnie z nimi prace nad unowocześnieniem przygód Edwarda znajdują się obecnie na wczesnym etapie rozwoju, a do ich ukończenia potrzeba jeszcze kilku lat.

Nie wiemy natomiast, jak konkretnie miałaby wyglądać rozgrywka. Ostatnie odsłony Assassin’s Creed zrezygnowały nieco ze swoich pierwotnych założeń na rzecz większej liczby elementów znanych nam z gier RPG. Z drugiej strony Mirage ma według obietnic Ubisoftu powrócić do swoich korzeni, więc nic w tej kwestii nie jest wykluczone.

Co ciekawe, Ubisoft pracuje nad jeszcze jednym pirackim tytułem. To mianowicie Skull and Bones, które przeszło już przez sporo zawirowań. Obecnie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery tej gry, ale możemy spodziewać się, że zadebiutowałaby wcześniej niż remake Assassin’s Creed IV.

Zobacz też: Gry hack’n’slash

Kup Assassin’s Creed: Valhalla

Tak czy inaczej, wygląda na to, że na potencjalną zapowiedź remake’u Black Flag przyjdzie nam poczekać jeszcze długo. Przypomnijmy, że oryginał pojawił się jesienią 2013 roku na PC, PS3, PS4, Xboxie 360 i One oraz na Nintendo Wii U.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.