Ubisoft ponoć pokłada całą nadzieję w marce Assassin’s Creed. Firma rzekomo pracuje nad wieloma projektami

Assassin's Creed 2

Nie ulega większym wątpliwościom fakt, że Assassin’s Creed to marka, która niemal zawsze generuje nie tylko spore zainteresowanie, ale także dochody. Włodarze Ubisoftu zdają sobie z tego sprawę, a swego rodzaju potwierdzeniem tego jest wrześniowa zapowiedź aż czterech różnych projektów opartych o to IP. Najnowszy raport portalu Insider Gaming rzuca nieco więcej światła na działania francuskiego wydawcy i możliwe, że ujawnia plany korporacji wobec tej niezwykle popularnej serii.

Ubisoft chciałby wrócić do corocznych premier gier z serii Assassin’s Creed

Jak donosi Tom Henderson, Ubisoft zamierza skupić swoje siły głównie na serii Assassin’s Creed oraz „innych głównych markach”. Mężczyzna dotarł do informacji na temat projektów francuskiego wydawcy i według jego informacji poza zapowiedzianymi we wrześniu odsłonami Assassin’s Creed w planach są jeszcze dodatkowe cztery pozycje.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednym z projektów jest projekt o roboczej nazwie „Nebula”, który oferować ma podróże po aż trzech rejonach świata: Indiach, Imperium Azteków oraz basenie Morza Śródziemnego. Twórcami tej pozycji ma być Ubisoft Sofia, które w przeszłości brało udział przy produkcji Assassin’s Creed Rogue.

Kolejną pozycją, która rzekomo jest na etapie wczesnego rozwoju to Projekt Raid, czyli darmowy tytuł kooperacyjny, który dystrybuowany będzie w modelu free-to-play. Pozycja ta ma ponoć skupiać się na zabawie PvE, w ramach której gracze wcielaliby się w bohaterów znanych z poprzednich odsłon serii. Za ten projekt odpowiada oddział Ubisoft Chengdu.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

Kolejną produkcją, nad którą rzekomo pracuje Ubisfot Annecy to projekt Echoes. Ma być to gra multiplayer nastawiona na wykorzystanie technologii Ubisoft Scalar, która — według założeń — oferuje twórcom niemal nieograniczoną moc sprzętową, dzięki wykorzystaniu rozwiązań chmurowych.

Jak swoisty bonus uznać można Assassin’s Creed Nexus, czyli produkcję przeznaczoną na gogle VR, która według Hendersona zostanie zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3. Co więcej, Ubisoft rzekomo ma omawiać już założenia dotyczące ewentualnej kontynuacji.

Henderson zaznacza także, iż według jego źródeł Ubisoft chciałby wrócić do corocznego cyklu wydawniczego, który miałby rozpocząć się wraz z premierą Assassin’s Creed Mirage. Jeszcze w tym roku miałby się także pojawić wspomniany projekt Nexus na VR zaś Assassin’s Creed Red, Invictus i Hexe pojawiałby się kolejno w 2024,2025 i 2026 roku. Wymienione terminy nie są — według Hendersona — pewnymi i zapewne wiele z nich zostanie przesuniętych.

Przeczytaj też: Gry VR

Mimo że cały raport wydaje się niezwykle interesujący, bo dzięki niemu dowiadujemy się, że Ubisoft może w najbliższych latach wydać całkiem sporo produkcji sygnowanych marką Assassin’s Creed, tak trzeba podchodzić do tych doniesień ze sporym dystansem. Henderson wskazuje także, iż nie ma zbyt wielkich szans, aby któryś z tych projektów trafił do sprzedaży w niedalekiej przyszłości.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.