Najlepsze gry VR. TOP 12 produkcji w wirtualnej rzeczywistości, które przeniosą nas do innego wymiaru

Najlepsze gry VR

Jeszcze w pierwszej dekadzie XXI. wieku gry VR były fantazją rodem z filmów science fiction. Po kilku latach technologia umożliwiająca osiągnięcie niespotykanej wcześniej immersji w końcu zagościła jednak w naszych domach, a do „gorączki” wirtualnej rzeczywistości dołączyli najwięksi producenci z branży gamingu. Doprowadziło to nie tylko do rozwoju rynku zaawansowanych headsetów, lecz także powstania wielu interesujących tytułów na różnych platformach.

Wybraliśmy 10 najlepszych produkcji z obsługą VR, które przenoszą nasze doświadczanie cyfrowych światów na niedostępny wcześniej poziom. W poniższym zestawieniu zagościły między innymi gry akcji, przygodówki i strzelanki, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do lektury!

Najlepsze gry VR

Wirtualna rzeczywistość, popularnie określana jako VR (z ang. Virtual Reality), to technologia wykorzystująca specjalne okulary do symulacji realistycznego środowiska 3D. Oprócz popularnych „gogli”, zestaw VR może zawierać w sobie dodatkowe komponenty, które służą do manipulowania obiektami podczas gry oraz wykrywania ruchów użytkownika. Całość oferuje nam wysoce interaktywne doświadczenia, niespotykane dotąd w rozrywce na tradycyjnych urządzeniach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Biblioteka tytułów z obsługą wirtualnej rzeczywistości jest spora i stale się powiększa, przez co znalezienie wartych naszego czasu produkcji może okazać się poważnym wyzwaniem. Wybierając najlepsze gry VR do naszego rankingu, kierowaliśmy się ich wysoką immersją oraz wyjątkową grywalnością, dzięki czemu każdy prezentowany tytuł oferuje długie godziny dobrej zabawy.

Co ważne: oczywiście mamy świadomość istnienia fanowskich modyfikacji VR, opracowanych przez utalentowaną społeczność tytułów takich jak GTA V, Alien Isolation czy Elden Ring. Ilość pracy włożonej w stworzenie tych modów jest godna podziwu, jednak ze względu na potencjalne błędy lub problemy z kompatybilnością nie umieściliśmy ich na naszej liście.

Poniższe zestawienie zawiera zatem wyłącznie gry VR z oficjalnym wsparciem twórców. W części wskazanych przez nas produkcji korzystanie z okularów wirtualnej rzeczywistości stanowi jedyną dostępną formę zabawy, w innych funkcjonuje jako alternatywa dla rozgrywki na telewizorze czy monitorze. Warto wspomnieć, że kolejność tytułów na liście jest przypadkowa. Bez dalszego czekania – zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem!

1. The Walking Dead: Saints & Sinners

The Walking Dead: Saints & Sinners
The Walking Dead: Saints & Sinners

Pierwszą propozycją jest dzieło deweloperów z Skydance Interactive — gry na okulary VR są specjalnością tego studia. Jak sama nazwa wskazuje, akcja omawianej produkcji toczy się w świecie „umarlaków” znanym z popularnej serii telewizyjnej The Walking Dead.

Nikogo raczej nie zdziwi główny zamysł rozgrywki — podczas eksploracji przyjdzie nam zmierzyć się z hordami nieumarłych. Oprócz walki wręcz lub korzystania z broni palnej możemy również działać w ukryciu, unikając bezpośredniego starcia. Co więcej, w The Walking Dead: Saints & Sinners znajdziemy także elementy znane z najlepszych produkcji survivalowych. W trakcie przygody będziemy musieli zbierać środki lecznicze, jedzenie oraz surowce, a także dbać o kondycję naszej postaci pod kątem zdrowia i zmęczenia.

Implementacja VR w omawianym tytule robi ogromne wrażenie. Gracze mogą przeładować każdy pocisk bębna rewolweru, napiąć cięciwę łuku czy też wytwarzać ciekawe przedmioty przy pomocy ruchów własnego ciała. Świat gry oraz każdą wykonywaną przez nas akcję możemy swobodnie obserwować, zmieniając ustawienie głowy, co bez wątpienia pogłębia wrażenia płynące z zabawy.

Zwiastun The Walking Dead: Saints & Sinners
 • Rok wydania: 2020
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8/10

Kup The Walking Dead: Saints & Sinners

2. Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx
Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx to produkcja stworzona od podstaw z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Amerykańskie studio Valve ciężko pracowało nad omawianym tytułem przez 4 lata, co zaowocowało imponującą oprawą graficzną i skrupulatnie zaprojektowanymi poziomami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Protagonistką omawianej gry jest Alyx Vance, znana również z poprzednich odsłon Half-Life. Fabuła przenosi nas do Miasta 17, opanowanego przez złowrogie imperium kosmiczne nazywane Kombinatem. Nasza nieustraszona bohaterka jest jedyną nadzieją na przetrwanie ludzkości — zadaniem graczy będzie odnalezienie superbroni ukrytej w bazie okupantów.

Utalentowane studio Valve znakomicie wykorzystało dobrodziejstwa technologii VR. Świat gry wypełniony jest interaktywnymi przedmiotami, którymi możemy rzucać na przykład w celu odwrócenia uwagi przeciwników. Co więcej, broń grawitacyjna znana z poprzednich części serii Half-Life znalazła swoje miejsce również w ekwipunku Alyx, tym razem przyjmując postać rękawic. Za ich pomocą możemy przyciągać oddalone od nas obiekty lub bronie, a także rozwiązywać niektóre zagadki.

Zwiastun Half-Life: Alyx
 • Rok wydania: 2020
 • Dostępne na: PC
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 9,2/10

Kup Half Life: Alyx

3. Marvel’s Iron Man VR

Marvel's Iron Man VR
Marvel’s Iron Man VR

Marvel’s Iron Man VR to dzieło studia Camouflaj opublikowane we współpracy z Sony. Jak łatwo się domyślić, w tym tytule gracze wcielają się w postać Tony’ego Starka — ekscentrycznego miliardera i wynalazcy ikonicznej zbroi.

Narracja omawianej produkcji koncentruje się na starciu pomiędzy tytułowym Iron Manem a cyberterrorystą o przydomku Ghost. Enigmatyczny antagonista postanowił zaatakować Tony’ego w ramach zemsty za straty i cierpienie spowodowane wcześniejszą działalnością Stark’s Industries. Podczas naszej przygody spotkamy również inne postacie znane z uniwersum Marvela, co z pewnością będzie miłym zaskoczeniem.

Tak jak inne fajne gry VR w naszym zestawieniu, omawiany tytuł wyróżnia się nadzwyczajną immersją podczas zabawy z wykorzystaniem gogli wirtualnej rzeczywistości. Oprócz charakterystycznego dla Iron Mana sposobu przemieszczania się i pospolitej „rozwałki” ważnym elementem rozgrywki jest interakcja ze sztuczną inteligencją F.R.I.D.A.Y.

Bojowa SI, znana również z popularnych filmów Marvela, umożliwia nam skanowanie otoczenia, naprawę uszkodzeń zbroi czy też oznaczanie przeciwników — wszystko to przy pomocy gestów naszych rąk. Co więcej, przedstawia nam ona krótkie wprowadzenie danej misji lub zasugeruje efektywną strategię podczas walki. Omawiany tytuł ma w sobie wszystko, co niezbędne, byśmy mogli choć przez chwilę poczuć się jak sam Tony Stark.

Zwiastun Marvel’s Iron Man VR
 • Rok wydania: 2020
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 6,2/10

Kup Marvel’s Iron Man VR

4. Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7: Biohazard
Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7: Biohazard to kolejna odsłona zasłużonej serii survival horrorów stworzonych przez Capcom. W odróżnieniu od poprzednich części RE7 stawia na tworzenie atmosfery grozy ponad czystą akcję, choć i tej oczywiście nie brakuje w trakcie zabawy. W grze wcielamy się w postać Ethana Wintersa, który na swoje nieszczęście daje się zaciągnąć na pewną opuszczoną farmę.

Protagonista udaje się na miejsce akcji, by odnaleźć swoją zaginioną przed laty żonę. Niestety samotna akcja ratunkowa nie do końca idzie zgodnie z planem i nasz bohater zostaje wystawiony na pastwę demonicznej rodziny Bakerów. Tylko od nas zależy, czy Ethanowi uda się uciec z tego piekła na Ziemi. Warto nadmienić, że zwolennicy klimatu „Martwego Zła” Sama Raimi’ego poczują się w RE7 jak w domu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W trakcie rozgrywki przyjdzie nam skradać się, badać otoczenie, uciekać, ale też oczywiście gromić kolejnych przeciwników szerokim arsenałem dostępnej broni. Bez wątpienia jednak przez większość czasu będzie nam towarzyszył niepokój, niekiedy bardzo uzasadniony. Jeśli chodzi o straszne gry VR na PS4 i PS5, to Resident Evil 7: Biohazard zdecydowanie plasuje się w ścisłej czołówce.

Zwiastun Resident Evil 7: Biohazard
 • Rok wydania: 2017
 • Tryb VR dostępny na: PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 8,1/10

Kup Resident Evil 7: Biohazard

5. The Elder Scrolls V: Skyrim VR

The Elder Scrolls V: Skyrim VR
The Elder Scrolls V: Skyrim VR

The Elder Scrolls V: Skyrim VR to wyjątkowa wersja jednej z najlepszych gier RPG wszech czasów. Legendarne dzieło Bethesdy charakteryzuje się swobodną eksploracją ogromnego, otwartego świata — tym razem również w wirtualnej rzeczywistości.

Pod względem zawartości, Skyrim w wersji VR to wierna adaptacja oryginału. Znajdziemy tu wszystkie zadania główne i poboczne, a także dodatki znane z podstawowej edycji. Do naszego wyboru oddano 10 ras, które różnią się między sobą statystykami i zdolnościami specjalnymi. Po stworzeniu naszego wymarzonego bohatera ruszamy na spotkanie z przygodą, która (jak to zwykle w The Elder Scrolls bywa) zaczyna się od odbywania kary ograniczenia wolności.

Podczas zabawy przyjdzie nam wplątać się w konflikt dwóch stron walczących o kontrolę nad tytułowym regionem Tamriel. Oprócz tego będziemy musieli stawić czoła zagrożeniu ze strony starożytnego smoka Alduin’a — zwiastuna nadchodzącej apokalipsy.

Rozgrywka omawianej gry na VR łączy wszystko, co dobre w oryginalnym Skyrim z technologią wirtualnej rzeczywistości. Rozwój postaci, eksploracja oraz walka pozostały w zasadzie niezmienione. Różnicę stanowi sposób sterowania naszym bohaterem — w wersji na nowoczesne okulary, gracze mogą strzelać z łuku, blokować tarczą, czy chociażby rzucać zaklęcia za pomocą ruchów własnego ciała. Co więcej, deweloperzy ulepszyli również oprawę audio, dodając funkcję dźwięku przestrzennego.

Zwiastun The Elder Scrolls V: Skyrim VR
 • Rok wydania: 2017
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 8,1/10

Kup The Elder Scrolls V: Skyrim VR

6. No Man’s Sky

No Man's Sky
No Man’s Sky

No Man’s Sky to popularna gra science fiction o podboju kosmosu. Dzieło brytyjskiego studia Hello Games debiutowało w 2016 roku, jednak od tamtego czasu twórcy konsekwentnie wzbogacają swoją produkcję o nową zawartość. Po 3 latach od premiery jedna z największych aktualizacji o nazwie Beyond dodała między innymi wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości.

Przestrzeń kosmiczna omawianej gry na VR to rozległy świat proceduralnie generowanych planet. W produkcji wcielamy się w postać odkrywcy, którego głównym zadaniem jest eksploracja oraz przetrwanie w nieraz bardzo niekorzystnych warunkach. Podczas naszej przygody możemy spotkać innych graczy, handlować wydobytymi surowcami lub zbudować własną bazę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Aktualizacja Beyond pozwala nam doświadczyć rozległego uniwersum w niespotykanym dotąd wymiarze. Operowanie kokpitem statku kosmicznego, interakcje z obcymi formami życia lub korzystanie z narzędzia do formowania terenu dają niesamowitą frajdę w wirtualnej rzeczywistości. Co więcej, obsługa VR jest dostępna również w trybie multiplayer, dzięki czemu możemy odkrywać nowe światy wspólnie ze znajomymi.

No Man’s Sky w wersji na konsole Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch nie oferuje trybu VR. Wszystkim fanom wirtualnej rzeczywistości proponujemy wybrać edycję PC, PS4 lub PS5.

Zwiastun No Man’s Sky
 • Rok wydania: 2016
 • Tryb VR dostępny na: PC, PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: tak (interfejs + dubbing)
 • Ocena graczy na Metacritic (PS5): 8,1/10

Kup No Man’s Sky

7. SUPERHOT VR

SUPERHOT VR
SUPERHOT VR

SUPERHOT VR to przebudowana wersja oryginalnej gry o tej samej nazwie. W związku z olbrzymim sukcesem standardowego wydania, polskie studio SUPERHOT Team postanowiło wzbogacić swoje portfolio o tytuł stworzony z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Znakiem rozpoznawczym omawianej strzelanki VR jest unikalna mechanika przypominająca bullet time z serii Max Payne. W biało-czerwonym świecie czas płynie do przodu tylko wtedy, gdy poruszamy się naszą postacią. Jeśli stoimy w miejscu, nasi przeciwnicy i latające pociski „zamierają” w bezruchu, a my możemy się swobodnie rozglądać i planować nasz kolejny ruch. Twórcy zadbali także o specjalny tryb, który przypadnie do gustu graczom szukającym trudniejszych wyzwań — zawiera on szereg różnych zadań do wykonania w określonym czasie.

SUPERHOT VR zostało zaprojektowane tak, aby w pełni wykorzystać specyfikę wirtualnej rzeczywistości. Gracze mogą rozglądać się, unikać nadlatujących pocisków, łapać przedmioty, a przede wszystkim używać broni za pomocą specjalnych kontrolerów. Dodatkowo, wszystkie poziomy zostały zbudowane od podstaw i nie występują w oryginale — to unikalna zawartość dostępna wyłącznie w edycji VR.

Zwiastun SUPERHOT VR
 • Rok wydania: 2016
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 7,7/10

Kup SUPERHOT VR

8. ASTRO BOT Rescue Misson

ASTRO BOT Rescue Mission
ASTRO BOT Rescue Mission

ASTRO BOT Rescue Mission to przykład znakomitej gry VR na PS4, dostępnej również na PS5 w ramach wstecznej kompatybilności. Dzieło japońskiego zespołu Team Asobi w pełni wykorzystuje potencjał technologii VR, oferując wyjątkową rozgrywkę.

W omawianej produkcji wcielamy się w tytułowego Astro. Zadaniem graczy będzie odnalezienie kompanów sympatycznego robota, którzy zostali rozsiani po galaktyce wskutek kosmicznej katastrofy. Podczas zabawy odwiedzimy 5 planet podzielonych na 26 zróżnicowanych poziomów. Każdy z większych obszarów ma swój unikalny motyw i szereg wyzwań wymagających właściwego podejścia — do naszej dyspozycji udostępniono 7 ciekawych gadżetów o różnych zastosowaniach.

Na szczególną uwagę zasługuje niekonwencjonalna implementacja VR, która oprócz specjalnych okularów wykorzystuje również funkcjonalność standardowych kontrolerów Sony. Japońscy deweloperzy skorzystali z wbudowanego w „pada” żyroskopu i mikrofonu, łącząc obsługę tych podzespołów z możliwościami PSVR. Oba urządzenia działają w pełnej harmonii, co potęguje doznania płynące z rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości.

Zwiastun ASTRO BOT Rescue Mission
 • Rok wydania: 2018
 • Dostępne na: PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 9/10

Kup ASTRO BOT Rescue Mission

9. Beat Saber

Beat Saber
Beat Saber

Beat Saber to gra rytmiczna opracowana przez naszych sąsiadów z Czech. Produkcja utalentowanego studia Beat Games to ikona wirtualnej rzeczywistości, o czym świadczy szereg zdobytych nagród w swojej kategorii oraz miliony sprzedanych kopii.

Gameplay muzycznej gry VR polega na przecinaniu kolorowych bloków w rytm ulubionych utworów. Podczas „szatkowania” przy pomocy dwóch mieczy świetlnych możemy posłuchać popularnych wykonawców, takich jak Imagine Dragons, Skrillex lub Lady Gaga. Z pewnością każdy znajdzie swoją „nutę”, ponieważ Beat Saber oferuje szeroką selekcję gatunków muzycznych i ponad 100 różnych piosenek do wyboru (wliczając dodatki).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Omawiana produkcja łączy również przyjemne z pożytecznym — zabawa z Beat Saber zdecydowanie zachęca do aktywności fizycznej. Niektórzy eksperci fitness polecają nawet ten tytuł jako sposób na trening w domu, szczególnie w czasach gdy siłownie są zamknięte lub po prostu niedostępne w okolicy.

Zwiastun Beat Saber
 • Rok wydania: 2019
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,5/10

Kup Beat Saber

10. Doom VFR

Doom VFR
Doom VFR

Jedna z najlepszych strzelanek w historii gier wideo również doczekała się edycji z obsługą wirtualnej rzeczywistości. Dzieło id Software o podtytule VFR to zupełnie nowa historia w uniwersum Doom’a, która rozpoczyna się po wydarzeniach części z 2016 roku.

Akcja w Doom VFR toczy się na Marsie, gdzie korporacja o nazwie UAC prowadzi badania dotyczące podróży kosmicznych. Sielankę przerywa jednak inwazja obcych, a nasz główny bohater jest jedynym ocalałym tego ataku. Zadaniem graczy będzie przywrócenie porządku w bazie, w czym z pewnością pomoże cybernetycznym egzoszkielet. Celem rozgrywki jest oczywiście eksterminacja wszystkiego, co się rusza, najlepiej w brutalnym stylu. Doom VFR oferuje dynamiczną i intensywną walkę, zupełnie tak, jak inne części z tej serii.

„Zwykły” Doom dostarcza nam wiele adrenaliny, jednak pod tym względem wersja VFR jest o poziom wyżej. Sterowanie naszą postacią to jedna z największych zmian — w tym tytule poruszamy się za pomocą szybkiej teleportacji. Co więcej, możemy także wychylać się na boki, aby uniknąć wrogich ataków w bardziej satysfakcjonujący sposób. Oczywiście oprawa dźwiękowa również została dostosowana do technologii VR, dzięki czemu możemy lepiej określić pozycję przeciwników.

Zwiastun Doom VFR
 • Rok wydania: 2017
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,8/10

Kup Doom VFR

11. Moss

Moss
Moss

Dzieło zespołu Polyarc to jedna z najlepszych przygodówek wszech czasów, jednak zagramy w nią wyłącznie na urządzeniach VR. Zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ omawiana produkcja świetnie wykorzystuje możliwości tej technologii.

W Moss gracze wcielają się w tajemniczą postać, która prowadzi uroczą myszkę o imieniu Quill. Z kolei miejscem akcji jest fantastyczny świat, pełen starożytnych ruin, ukrytych ścieżek i niebezpiecznych wrogów. Sposób opowiadania historii jest rzadko spotykany w innych grach wideo. Łączy on tradycyjną narrację (obejmującą między innymi przerywniki filmowe) z interaktywnym potencjałem VR, co pozwala nam stać się częścią historii. Nasza główna bohaterka burzy tak zwaną „czwartą ścianę”, rozpoznając obecność gracza.

Quill komunikuje się z nami za pomocą języka migowego, aby pomóc rozwiązać nam daną łamigłówkę lub wyrazić swoje emocje. Co więcej, możemy poczuć bicie jej serca za pośrednictwem wibracji kontrolerów ruchu, które zmieniają częstotliwość w zależności od samopoczucia naszej protagonistki.

Zwiastun Moss
 • Rok wydania: 2018
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,8/10

Kup Moss

12. F1 22

F1 22
F1 22

Zestawienie prezentujące najlepsze gry na okulary VR nie mogłoby obyć się bez dynamicznej samochodówki. Stworzone przez Codemasters F1 22 to kolejna odsłona licencjonowanej przez FIA produkcji, pozwalającej nam zasiąść w wirtualnym kokpicie najlepszych bolidów świata.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak na symulator „królowej motorsportu” przystało, do naszej dyspozycji oddano 10 autentycznych teamów startujących w sezonie 2022. W grze znajdziemy wszystkie tory z omawianej kampanii, włącznie z debiutującym w F1 ulicznym „kółkiem” w Miami. Wśród dostępnych trybów gry znajdziemy karierę stworzonego przez nas kierowcy, prowadzenie własnego zespołu, pojedyncze Grand Prix i próbę czasową. Oczywiście mamy także szansę stanąć w szranki z innymi graczami, włącznie z lokalnym multiplayerem na podzielonym ekranie.

Zaimplementowana w grze obsługa headsetów VR przenosi wrażenia z wyścigu na inny poziom. Poczucie prędkości jest bardziej intensywne, a wielkość bolidów jest lepiej odczuwalna. Do tego możliwość swobodnego obracania głową podczas jazdy z prędkością ponad 300 kilometrów na godzinę trudno porównać do czegokolwiek innego.

Warto wspomnieć, że w okresie bezpośrednio po premierze wielu graczy doświadczało błędów technicznych, do tego negatywną reakcję przyniosła nieobecność jednego z torów. Przez kilka miesięcy developerom udało się usunąć większość błędów, jednak niska ocena w agregatorach opinii pozostała. Mimo tego warto dać F1 22 szansę, zwłaszcza, że to jedyny tytuł z serii oferujący zabawę w VR.

Zwiastun F1 22
 • Rok wydania: 2022
 • Wersja VR dostępna na: PC
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 3,5/10

Kup F1 22

Najlepsze gry VR – podsumowanie

Przedstawione przez nas najlepsze gry VR z pewnością zainteresują graczy, którym zależy na maksymalnej immersji i wyjątkowych wrażeniach audiowizualnych. Naszym zdaniem jest to technologia przyszłości, która może urozmaicić zabawę niezależnie od ulubionego gatunku. Jak wiadomo „ruch to zdrowie”, a VR to ciekawa i angażująca forma aktywnej rozrywki, co jest dodatkowym atutem.

Przeczytaj też: Najlepsze darmowe gry na Steam

Co sądzicie o wirtualnej rzeczywistości? Jakie są wasze ulubione gry na VR? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

O autorze
Piotr Sowa
Autor

Miłośnik gier wideo od najmłodszych lat. Wychowany na konsolach, a obecnie jego ulubiona platforma to PC. Większość wolnego czasu poświęca emulacji. Ogromny fan serii Mass Effect.

Liczba wpisów: 23 (w redakcji od 21.12.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.